Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

02. apríla 2011

Starostka Hanulíková chce v Karlovej Vsi viac zeleneViac zelene chce pre bratislavskú mestskú časť Karlova Ves jej starostka Iveta Hanulíková. "Do zmien a ...Zdieľať
bez nazvu Starostka bratislavskej Karlovej Vsi Iveta Hanulíková (uprostred)Foto: SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) - Viac zelene chce pre bratislavskú mestskú časť Karlova Ves jej starostka Iveta Hanulíková. "Do zmien a doplnkov územného plánu chceme presadiť čo najviac zelených plôch. Máme v pláne vybudovanie nového parku v lokalite za čerpacou stanicou Shell a poisťovňou Alianz," uviedla pre agentúru SITA starostka. Mestská časť si nechala vypracovať projekt parkových úprav. Vyčleňovať peniaze a budovať park bude môcť začať až po vysporiadaní pozemkov v danej lokalite. "Chceme, aby k novému parku na Dlhých dieloch pribudol aj park v lokalite Karlovej Vsi," dodala Hanulíková.

Starostka by chcela nechať vysadiť nové stromy "kde to len bude možné". Financovať novú výsadbu by mestská časť mohla z prostriedkov, ktoré získa z výrubu nevhodných drevín. Iveta Hanulíková uviedla, že budú maximálne využívať možnosti ukladania povinnosti náhradnej výsadby drevín, aby to mestskú časť nestálo veľa peňazí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA sťahujú svoje lietadlá z vojenskej operácie v Líbyi
<< predchádzajúci článok
Študenti Trenčianskej univerzity budú protestovať

Starostka Hanulíková chce v Karlovej Vsi viac zelene - diskusné fórum čitateľov