Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2007

Podľa Číňanov horolezec M. Hudák v Himalájach zahynulDnes ráno Zastupiteľský úrad SR v Pekingu dostal faxovú správu z Horolezeckej asociácie Tibetského autonómneho regiónu Čínskej ľudovej republiky (HAT) o tom, že Slovák Marek Hudák 22. apríla ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Dnes ráno Zastupiteľský úrad SR v Pekingu dostal faxovú správu z Horolezeckej asociácie Tibetského autonómneho regiónu Čínskej ľudovej republiky (HAT) o tom, že Slovák Marek Hudák 22. apríla počas výstupu južnou stranou na horu Šiša Pangmu vo výške 7600 m n.m. spadol a zahynul. Telo sa doteraz nenašlo. Vedúci slovenskej výpravy, ako aj ďalší jej členovia túto nešťastnú udalosť potvrdili. Agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ján Škoda.

Slovenský horolezec Marek Hudák sa v Himalájach stratil počas expedície na horu Šiša Pangmu s vrcholom v nadmorskej výške 8 046m. Spolu s víťazom ankety Slovenský horolezec roka 2006 s 27- ročným Jozefom Kopoldom sa pokúšal v utorok zdolať túto horu. Kopoldovi sa to podarilo, Hudák tesne pod vrcholovým hrebeňom pokus vzdal a mal sa vrátiť do vrcholového bivaku alebo do základného tábora, kam však nedošiel.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MZ SR zatiaľ nezverejní zoznam 9 neefektívnych nemocníc
<< predchádzajúci článok
Plánované zavedenie eura hodnotí pozitívne 49 % Slovákov

Podľa Číňanov horolezec M. Hudák v Himalájach zahynul - diskusné fórum čitateľov