Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. decembra 2006

Podľa Dzurindu bude rok 2007 pre vládnu koalíciu kľúčovýBRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Slovensko má podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu legitímnu vládu, aj keď sa o jej štandardnosti môžu viesť polemiky. „Po tom, keď získala pre svoj program dôveru v Národnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Slovensko má podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu legitímnu vládu, aj keď sa o jej štandardnosti môžu viesť polemiky. „Po tom, keď získala pre svoj program dôveru v Národnej rade SR, je situácia iná, ako bola prvé hodiny po voľbách. To treba vziať na vedomie a všetko ostatné prinesie čas. Svoj osud má vládna koalícia vo vlastných rukách,“ povedal Dzurinda v rozhovore pre SITA.

Dzurinda nevie, či koalícia vzhľadom na vnútorné pomery vydrží celé štyri roky alebo je reálna aj iná možnosť. „Rozhodujúce sú fakty. Ten posledný, hlasovanie všetkých koaličných poslancov za štátny rozpočet, je najpádnejšia odpoveď na akékoľvek špekulácie,“ povedal s tým, že koalícia je ešte len na začiatku a treba vyčkať do akej miery unesie bremeno zodpovednosti.

M. Dzurinda súhlasí s tézou, že až budúci rok bude pre vládnu koalíciu zaťažkávacou skúškou, keďže bude čeliť napätiu medzi prísľubmi v sociálnej oblasti a podmienkami pre prijatie eura. „Budúci rok v mnohom napovie, do akej miery ide koalícii o vec, v tomto prípade o vstup do eurozóny. V tejto otázke bude kľúčový,“ povedal Dzurinda.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MO SR sľubuje v kolektívnej zmluve rast platov civilom
<< predchádzajúci článok
Predseda chorvátskeho parlamentu utrpel infarkt

Podľa Dzurindu bude rok 2007 pre vládnu koalíciu kľúčový - diskusné fórum čitateľov

oh29.12. 7:18:49