Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júna 2021

Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosťStíhaný nitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostane vo väzbe. Ako informovala hovorkyňaZdieľať
img_8959_copy 676x460 16.6.2021 (Webnoviny.sk) - Stíhaný nitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostane vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 2T NS SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky.


Najvyšší súd podľa hovorkyne totiž dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia.

Úplatky v hodnote 10 miliónov eur


Norbert Bödör čelí obvineniu v kauze Dobytkár a tiež Očistec. Vo väzbe je pre kauzu Dobytkár od júla minulého roku.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

Ďalší podozriví


V skupine osôb podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik alebo podnikatelia Norbert Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

V kauze Očistec boli obvinení viacerí bývalí policajní funkcionári vrátane bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška alebo šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Epidemiologická situácia sa na Slovensku opäť zlepšila
<< predchádzajúci článok
Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky

Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť - diskusné fórum čitateľov