Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2012

Podnikateľ odignoroval platenie dane, hrozí mu až osem rokovVäzenie na tri až osem rokov hrozí konateľovi banskobystrickej obchodnej spoločnosti, ktorý čelí obvineniu z opakovaného trestného činu nezaplatenia dane. Ako informoval hovorca Prezídia ...Zdieľať
vaznica vazenie vazba BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - Väzenie na tri až osem rokov hrozí konateľovi banskobystrickej obchodnej spoločnosti, ktorý čelí obvineniu z opakovaného trestného činu nezaplatenia dane.


Ako informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, spoločnosť 41-ročného Jaroslava Š. nezaplatila daň z viacerých obchodov, čím spôsobila štátu škodu za vyše 6,5 milióna eur.

V týchto dňoch vyšetrovanie polícia ukončila návrhom na podanie obžaloby, podnikateľa navrhuje postaviť pred súd. Obvinený je stíhaný na slobode.

Polícia informovala o prípade už v apríli minulého roka po oznámení daňového úradu. Podnikateľ nezaplatil daň z transakcií z mája a júna 2009. Išlo najmä o dva obchody. Kúpu nehnuteľnosti a predaj jej technického zhodnotenia a tiež o prijatie zálohových platieb od partnerskej obchodnej spoločnosti z Krupiny na dodávku tovaru.

Obvinený nezaplatil daň napriek tomu, že vedel o tejto zákonnej povinnosti a mal dostatok peňazí na zaplatenie. Daňový úrad sa preto obrátil na políciu a na základe jeho podnetu Úrad boja proti korupcii začal konať. Podľa policajných informácií podnikateľ financie namiesto zaplatenia dane použil na zaplatenie zmluvnej pokuty pre partnerskú spoločnosť z Krupiny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vládne špeciály majú vyše 30 rokov, opotrebované vraj nie sú
<< predchádzajúci článok
Maďarsko by mohlo dostať od Európskej únie 500 miliónov eur

Podnikateľ odignoroval platenie dane, hrozí mu až osem rokov - diskusné fórum čitateľov