Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2006

Pokračuje rozprava k programovému vyhláseniu vládyVystúpením poslanca KDH Martina Fronca pokračuje od rána rozprava k Programovému vyhláseniu vlády SR (PVV), ktoré v utorok predstavil Národnej rade (NR) SR premiér Robert Fico a požiadal poslancov o ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Vystúpením poslanca KDH Martina Fronca pokračuje od rána rozprava k Programovému vyhláseniu vlády SR (PVV), ktoré v utorok predstavil Národnej rade (NR) SR premiér Robert Fico a požiadal poslancov o vyslovenie dôvery jeho kabinetu. O tom budú však zákonodarcovia hlasovať až po skončení rozpravy, čo bude zrejme až v piatok. Po Froncovi by totiž malo vystúpiť ešte 21 písomne prihlásených poslancov. Predseda parlamentu Pavol Paška zároveň oznámil, že pravidelná Hodina otázok na členov vlády dnes nebude, keďže ani jeden z poslancov sa do nej neprihlásil.

Rozprava k vládnemu programu sa začala v stredu popoludní. Na úvod vystúpili zástupcovia opozičných poslaneckých klubov - Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS), Gyula Bárdos (SMK) a Pavol Hrušovský (KDH). Zhodli sa, že ich poslanci za program a ani za Ficovu vládu nezahlasujú. Programové vyhlásenie je totiž podľa nich nereálne, sľubuje viac, ako môže kabinet splniť. Predstavitelia SMK a KDH zároveň vyčítajú novej vláde, že zo 16 jej členov boli jedenásti v komunistickej strane.

Po opozičných poslancoch sa plénu prihovorili zástupcovia koalície - Miroslav Číž za Smer-SD a Rafael Rafaj v mene SNS. Tí programové vyhlásenie obhajovali a odmietli akúkoľvek jeho kritiku zo strany opozičných poslancov. Do rozpravy sa doposiaľ neprihlásil ani jeden z predstaviteľov koaličnej ĽS-HZDS, čo poslankyňa Katarína Tóthová zdôvodnila aj tým, že je škoda času reagovať na neodôvodnenú kritiku opozície.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do bojov v južnom Libanone bolo nasadených 10 tisíc vojakov
<< predchádzajúci článok
Arroyová sľúbila podporu Filipíncom, ktorí opustia Libanon

Pokračuje rozprava k programovému vyhláseniu vlády - diskusné fórum čitateľov