24. septembra 2008

Polášek v Pekingu skončil v 1. kole štvorhry

Slovenský daviscupový reprezentant Filip Polášek a jeho americký partner Travis Parrott prehrali hneď v dueli úvodného kola štvorhry na tenisovom turnaji ATP China Open v čínskom Pekingu (dotácia 524 ...

PEKING 24. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský daviscupový reprezentant Filip Polášek a jeho americký partner Travis Parrott prehrali hneď v dueli úvodného kola štvorhry na tenisovom turnaji ATP China Open v čínskom Pekingu (dotácia 524 000 USD, tvrdý povrch vonku) 2:7 (2), 4:6 s americkým párom Eric Butorac, Sam Querrey. Americko-slovenská dvojica neuniesla úlohu favoritov, keď do súťaže vstupovala ako dvojka pavúka a napriek tomu sa po 80 min s turnajom rozlúčila, hoci bol jeden zo súperov Sam Querrey znevýhodnený nahusteným stredajším programom, v rámci ktorého víťazne absolvoval stretnutie 1. kola dvojhry s krajanom Jessem Levinom. Štvorhra - 1. kolo: Eric Butorac, Sam Querrey (USA) - Travis Parrott, Filip Polášek (2-USA/SR) 7:2 (2), 6:4 Súhrn stredajších výsledkov 1. kola dvojhry: Sam Querrey (8-USA) - Jesse Levine (USA) 1:6, 6:2, 7:6 (4) Ivo Minář (ČR) - Hjung-taik Lee (Kór. rep.) 6:3, 3:6, 6:2 Dudi Sela (Izr.) - Nicolas Devilder (Fr.) 6:4, 6:3 Jean-Claude Scherrer (Švajč.) - Peng Sun (Čína) 6:4, 7:6 (7) Fernando Verdasco (5-Šp.) - Bobby Reynolds (USA) 6:3, 6:3 Go Soeda (Jap.) - Jan Bai (Čína) 6:4, 7:5 Brenden Evans (USA) - Roko Karanušič (Chorv.) 7:6 (5), 1:6, 7:6 (10) SITA