Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2007

Policajti dostanú vyššie dôchodky a vianočný príspevokNiektorí policajti budú od decembra dostávať vyšší výsluhový dôchodok. Vyplýva to zo zákona o zvýšení výsluhových dôchodkov zo sociálneho zabezpečenia policajtov a vojakov v roku 2007, ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Niektorí policajti budú od decembra dostávať vyšší výsluhový dôchodok. Vyplýva to zo zákona o zvýšení výsluhových dôchodkov zo sociálneho zabezpečenia policajtov a vojakov v roku 2007, ktorý nadobúda účinnosť 1. decembra.

"Výsluhové dôchodky policajtov priznané pred 1. aprílom 1998 a neprevyšujúce 16 517 korún sa mesačne totiž zvýšia o 0,25 percenta za každý rok trvania služobného pomeru. Povinnosť každoročne valorizovať najnižšie policajné dôchodky priznané pred 1. júlom 2002 až dovtedy, kým nedosiahnu priemernú výšku ostatných výsluhových dôchodkov priznaných po 1. júli 2002 ukladá zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov. Od 1. decembra sa zvýšia aj vdovecké výsluhové dôchodky priznané pred 1. júlom 2002 o 6,25 percenta," informovala pracovníčka Komunikačného odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Natália Hattalová.

Ako ďalej Hattalová uviedla, zvýšenie výsluhových dôchodkov sa bude týkať 4 770 policajných dôchodcov. "Najpočetnejšiu skupinu z nich tvoria poberatelia výsluhového dôchodku preklasifikovaného zo starobného dôchodku. Zvýšenie dôchodkov si z prostriedkov osobitného účtu ministerstva vnútra vyžiada 3,8 milióna korún," uviedla Hattalová.

Okrem zvýšenia výsluhových dôchodkov dostane v decembri približne 350 policajtov s dôchodkom nižším ako 11 257 korún aj vianočný príspevok vo výške od 1 500 do 2 000 korún. "Pôjde o poberateľov preklasifikovaných starobných a invalidných dôchodkov a klasických starobných dôchodkov. Vyplatenie vianočného príspevku vychádza zo zákona o poskytnutí vianočného príspevku niektorým poberateľom dôchodku," uviedla pracovníčka Komunikačného odboru MV Natália Hattalová.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Našli sa čierne skrinky z havarovaného lietadla
<< predchádzajúci článok
Pápež v encyklike kritizuje Marxa a Francúzsku revolúciu

Policajti dostanú vyššie dôchodky a vianočný príspevok - diskusné fórum čitateľov