Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2020

Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudíHolandská polícia objavila tamojšie doteraz najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu. Bolo ukryté v bývalej jazdeckej škole. Zatkli tiež 17 ľudí z Kolumbie, Turecka a Holandska. Polícia uviedla, že 13 ...Zdieľať
gettyimages 1171332254 676x395 11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Holandská polícia objavila tamojšie doteraz najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu. Bolo ukryté v bývalej jazdeckej škole. Zatkli tiež 17 ľudí z Kolumbie, Turecka a Holandska. Polícia uviedla, že 13 zadržaných pochádza z Kolumbie a jeden má dvojité holandsko-kolumbijské občianstvo. Pred súd by sa mali postaviť počas stredy a štvrtka.


V utorňajšej správe uviedli, že objavili tiež desaťtisíce litrov chemikálií a sto kilogramov kraku. V budove v obci Nijeveen ležiacej 120 kilometrov severovýchodne od Amsterdamu sa nachádzali aj spálne pre zamestnancov laboratória.

Zástupca polície André van Rijn objasnil, že takéto zariadenia dokážu denne vyrobiť 150 až 200 kilogramov kokaínu v hodnote 4,5 až 8 miliónov eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny cigariet výrazne zdražejú, fajčiari novelou zákona prilejú do štátnej kasy milióny eur navyše
<< predchádzajúci článok
Kukan: Traja vyhostení diplomati sú dosť. Rusi sú v tomto majstri a Korčok vie, že je to bežný postup

Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudí - diskusné fórum čitateľov