Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2007

Polícia odmieta, že hromadnú bitku majú na svedomí skíniTrenčianski policajti odmietajú medializované informácie, že hromadnú bitku, pri ktorej pred jedným miestnym barom dobodali Petra Š., majú na svedomí skíni. Ako agentúru SITA informovala ...Zdieľať

BRATISLAVA/TRENČÍN 20. júna (WEBNOVINY) - Trenčianski policajti odmietajú medializované informácie, že hromadnú bitku, pri ktorej pred jedným miestnym barom dobodali Petra Š., majú na svedomí skíni. Ako agentúru SITA informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Lenka Bušová, podľa doterajších informácií skupina mladých ľudí vo veku od 16 do 20 rokov, ktorá sa do bitky zapojila, nepatrí medzi prívržencov extrémizmu. Polícia podľa Bušovej vyzýva mladých mužov, ktorí si bitku nahrávali na mobilné telefóny, aby sa prihlásili. Policajti prípad vyšetrujú ako výtržníctvo a pokus o ublíženie na zdraví, za čo páchateľom hrozí väzenie na päť až 12 rokov. Momentálne zisťujú totožnosť bitkárov a vypočúvajú svedkov. Zároveň sa obracajú na občanov, ktorí majú akékoľvek informácie o bitke, aby kontaktovali políciu i anonymne.

Bitka sa stala medzi návštevníkmi barov asi pol hodinu po polnoci z piatka na sobotu pri bare Venuša na Štúrovom námestí v Trenčíne. Podľa Bušovej svedkovia vypovedali, že bitka sa mala odohrať po slovnom konflikte medzi poškodeným Petrom Š. a mladým mužom. "Títo dvaja muži sa začali medzi sebou "doťahovať", čo nakoniec skončilo bitkou, do ktorej sa zapojilo asi 10 ľudí, ktorí boli v blízkosti," uviedla Bušová. Útočníci boli podľa policajnej hovorkyne pod vplyvom alkoholu. Petrovi Š. prišli na pomoc aj hokejisti z NHL Branko Radivojevič a Marcel Hossa. Peter Š. napokon skončil s reznou ranou v krku a bodnou ranou .

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetová banka varuje pred dopadmi starnutia populácie
<< predchádzajúci článok
Trnka podá na ÚS SR nové podanie proti registrácii cirkví