Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2019

POLÍCIA PRI NAHRÁVKE D. TRNKU S MARIANOM K. NEPOCHYBILA, HOVORÍ VÝBORDobroslav Trnka, archívna snímka.Zdieľať
Dobroslav Trnka, archívna snímka. Foto: TASR Michal Svítok
 
Bratislava 17. októbra (TASR) - Polícia pri nahrávke rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a Mariana K. nepochybila, konala podľa princípov vyšetrovania. Oznámil to predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Anton Hrnko (SNS). Kedy budú vznesené obvinenia, nepovedal ani on, ani Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Nezaradený poslanec Ľubomír Galko poznamenal, že rýchlejšie mohla konať prokuratúra. Verí, že ľudia, ktorí pochybili, budú aj obvinení. Informácie výboru poskytla ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) a policajný prezident Milan Lučanský, ktorých na rokovanie pozvali práve pre zverejnenú nahrávku.


"Na utajovanom výbore sme dostali podrobnú informáciu o celom procese, ktorý polícia vykonávala s touto nahrávkou, aj o niektorých veciach týkajúcich sa spôsobu vyšetrovania," skonštatoval Hrnko. Podľa jeho slov členovia výboru jednohlasne prijali uznesenie, že polícia nepochybila, konala podľa princípov vyšetrovania a nedochádzalo k zdržiavaniu vyšetrovania.Doplnil, že ak dochádzalo pri vyšetrovaní ku zdržaniam, bolo to spôsobené komunikáciou s prokuratúrou pri zbavovaní mlčanlivosti osôb z nahrávky. Policajný prezident sa mal vyjadriť aj k medializácii prípadu, negatívne informácie o polícii a spôsobe jej konania vraj nemusia podporovať morálku a stabilitu v policajnom zbore. Hrnko zdôraznil, že nahrávka bola získaná nelegálnym spôsobom a je potrebné ju verifikovať z iných zdrojov.

Galko skonštatoval, že vo výbore dostali informácie nad rámec očakávaní. "Ak by som niečo mal kritizovať, zaskočila ma informácia o prokuratúre. Mohla vo viacerých krokoch konať rýchlejšie," podotkol. Verí však, že v dohľadnej dobe bude vidieť výsledky a že bude polícia o nich informovať.

"Po dnešnom rokovaní výboru som presvedčený o tom, že polícia sa venuje s maximálnou snahou tomu, aby vyšetrila túto kauzu," deklaroval po výbore poslanec Gábor Grendel (OĽaNO). Informácie nechcel špecifikovať aj vzhľadom na neverejnosť výboru.

Saková po výbore povedala, že poskytli poslancom informácie na základe vlastného vedomia a svedomia. Zdôraznila však, že výbor bol neverejný a informácie pochádzajú zo živého vyšetrovania. "Dúfam, že práca policajného zboru a vyšetrovacieho tímu bude efektívna a dočkáme sa výsledkov," uviedla.

Denník N začiatkom týždňa informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru Trnku s Marianom K. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian K. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Podľa Denníka N Marian K. vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí. Haščák sa dištancuje od všetkých "domnelých aktivít", s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmieta ich.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 D. Trnka spochybnil pravosť i obsah nahrávky s Marianom K. (15. 10. 2019)
 SŤAŽNOSŤ MARIANA K. V PRÍPADE VRAŽDY J. KUCIAKA ZAMIETLI (13. 9. 2019)
 Mariana K. obvinili z pokusu marenia spravodlivosti (12. 9. 2019)
 Prokurátor J. Šanta: Sila dôkazov sa posilnila zo 100 na 150 percent (10. 9. 2019)
 PROKURÁTOR PREDLOŽIL ĎALŠIU KOMUNIKÁCIU MARIANA K. (9. 9. 2019)
 Premiér dúfa, že Sulík a Matovič budú nasledovať kroky Jankovskej (3. 9. 2019)
 MARIAN K. VYPOVEDÁ V PRÍPADE JEHO SMS KOMUNIKÁCIE (13. 8. 2019)
 J. ČIŽNÁR ZRUŠIL ROZHODNUTIE PROKURÁTORA VO VECI OBVINENIA MARIANA K. (9. 8. 2019)
 Obvinený Marian K. vo štvrtok vypovedal na polícii (20. 6. 2019)
 VIDEO: Marian K. poprel vinu, s obhajcom podali trestné oznámenia (3. 4. 2019)nasledujúci článok >>
REAKCIE ZAHRANIČNÝCH POLITIKOV na dohodu EÚ a Británie o brexite
<< predchádzajúci článok
Morgan Stanley vykázala za 3. štvrťrok nárast zisku

POLÍCIA PRI NAHRÁVKE D. TRNKU S MARIANOM K. NEPOCHYBILA, HOVORÍ VÝBOR - diskusné fórum čitateľov