Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. septembra 2019

PROKURÁTOR PREDLOŽIL ĎALŠIU KOMUNIKÁCIU MARIANA K.Na výsluch svedka sa má v popoludňajších hodinách dostaviť aj bývalý novinár a niekdajší šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter TóthZdieľať
Na snímke Marian K. (uprostred), jeho advokát Michal Mandzák (vľavo) a advokát bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. Marek Para (vpravo) počas hlavného pojednávania v kauze falšovania zmeniek TV Markíza, v Ústave na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave, 9. septembra 2019 Foto: TASR - Michal Svítok
 
Bratislava 9. septembra  - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta predložil senátu Špecializovaného trestného súdu ďalší balík komunikácie Mariana K. na pondelkovom pojednávaní v Ústave na výkon väzby (ÚVV) Bratislava. Ten je na pojednávaní prvýkrát prítomný s očakávaním, že bude vo veci údajného falšovania zmeniek TV Markízy vypovedať. Obhajca Mariana K. Marek Para vzniesol proti predsedovi senátu námietku zaujatosti.


Obsahom námietky je údajne favorizovanie prokurátora a obhajcov poškodených pred advokátmi obžalovaných Mariana K. a Pavla R. Prokuratúre sa majú podľa Paru zasielať dôkazy skôr ako obhajcom. Para taktiež namieta obrnenú eskortu, ktorá Mariana K. z Leopoldova prevážala, pretože to podľa neho narúša prezumpciu neviny.

Na pondelkové pojednávanie sa do ÚVV Bratislava nedostavil spoluobžalovaný Mariana K. Pavol R. Ten je bývalým riaditeľom televízie, ktorý na ostatných pojednávacích dňoch trval na svojej nevine.Na výsluch svedka sa má v popoludňajších hodinách dostaviť aj bývalý novinár a niekdajší šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten svoj úmysel na pojednávanie prísť deklaroval v pondelok ráno na svojom webe. „Dnes sa postavím ako svedok pred senát, obžalobu aj obhajobu a detailne popíšem, ako, kedy a za akých okolností som sa dozvedel o tom, že viaceré osoby sa podieľali na výrobe antedatovaných zmeniek,“ uviedol Tóth.

Medzi verejnosťou sedí aj Štefan A., ktorý je obvinený z rovnakého skutku, avšak odčlenený na samostatné konanie. V júli vypovedal pred súdom ako svedok, keď priznal komunikáciu s Marianom K. cez šifrovanú aplikáciu Threema.
 

MARIAN K. VYPOVEDÁ V KAUZE TELEVÍZNYCH ZMENIEK


Marian K. obžalovaný z falšovania zmeniek TV Markíza vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu. Rozhodol sa tak nevyužiť svoje právo nevypovedať. Na začiatku jeho monológu rozprával o tom, ako spoznal Siloša Pohanku, od ktorého neskôr získal pohľadávku voči televízii.


 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Premiér dúfa, že Sulík a Matovič budú nasledovať kroky Jankovskej (3. 9. 2019)
 MARIAN K. VYPOVEDÁ V PRÍPADE JEHO SMS KOMUNIKÁCIE (13. 8. 2019)
 J. ČIŽNÁR ZRUŠIL ROZHODNUTIE PROKURÁTORA VO VECI OBVINENIA MARIANA K. (9. 8. 2019)
 Obvinený Marian K. vo štvrtok vypovedal na polícii (20. 6. 2019)
 VIDEO: Marian K. poprel vinu, s obhajcom podali trestné oznámenia (3. 4. 2019)
 Marian K. podal sťažnosť voči obvineniu z objednávky vraždy J. Kuciaka (22. 3. 2019)
 Mariana Kočnera obvinili z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej (14. 3. 2019)
 Mariana K. na pohreb jeho otca nepustia (23. 1. 2019)
 Lučanský: O nahrávke Mariana K. a Trnku rozhodne generálna prokuratúra (9. 1. 2019)
 MARIAN K. ZOSTÁVA V SPRÍSNENEJ VÄZBE (8. 1. 2019)nasledujúci článok >>
Rezort zahraničia upozorňuje na nebezpečenstvo nenávisti v spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Agentúra pre atómovú energiu našla v iránskom sklade stopy uránu

PROKURÁTOR PREDLOŽIL ĎALŠIU KOMUNIKÁCIU MARIANA K. - diskusné fórum čitateľov