Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. januára 2021

Polícia varuje pred podvodným e-shopom, pôsobí ako oficiálny obchod známej značky


Tagy: e-shop podvod

Polícia upozorňuje občanov na podvodný e-shop, ktorý pôsobí ako oficiálny obchod značky Tommy Hilfiger. Polícia na web upozorňuje prostredníctvom svojho profilu Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej ...Zdieľať
gettyimages 623205372 676x450 17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia upozorňuje občanov na podvodný e-shop, ktorý pôsobí ako oficiálny obchod značky Tommy Hilfiger. Polícia na web upozorňuje prostredníctvom svojho profilu Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.


E-shop na stránke hlifigerslovensko.sk si všimol aj portál Securitymagazin.sk, podľa ktorého obchod vykazuje všetky znaky podvodnej stránky.

V uvedenom obchode je podľa portálu možné platiť iba kartou, obchod však nemá zabezpečenú platobnú bránu. Na stránke sú gramatické chyby a web navyše neobsahuje všeobecné obchodné podmienky či zásady ochrany osobných údajov.

Zdrojový kód stránky obsahuje čínske znaky a z webu nemožno identifikovať, kto je jeho majiteľom alebo prevádzkovateľom. Dokonca nie je možné ani presne identifikovať, z ktorej krajiny je stránka spravovaná. Prevádzkovateľom serverov, ktoré stránka využíva, je spoločnosť, ktorá má veľmi negatívne hodnotenie a z hľadiska možných podvodov je označovaná ako vysoko riziková. Polícia preto varuje občanov, aby e-shop nevyužívali.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia varuje pred podvodným e-shopom, pôsobí ako oficiálny obchod známej značky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: e-shop podvod
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kollár hovorí o testovaní najviac postihnutých regiónov počas viacerých dní, koalícia sa dohodla
<< predchádzajúci článok
Počet konkurzov na Slovensku minulý rok klesol, pribudli však reštrukturalizácie

Polícia varuje pred podvodným e-shopom, pôsobí ako oficiálny obchod známej značky - diskusné fórum čitateľov