Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2023

Polícia vyhostila ďalších nelegálnych migrantov, letecky ich previezla do BukureštiLetecké transfery štátnych príslušníkov tretích krajín bez cestovných dokladov pokračujú. Policajti služby hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného ...Zdieľať
352233012_647239074108331_6280451984764236312_n e1687183040639 676x405 19.6.2023 (SITA.sk) - Letecké transfery štátnych príslušníkov tretích krajín bez cestovných dokladov pokračujú. Policajti služby hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce a útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov úspešne pokračujú vo vykonávaní leteckých transferov štátnych príslušníkov tretích krajín bez cestovných dokladov do členských krajín.

Bez dokladov a povolenia


Informuje o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej práve tie budú rozhodovať o udelení azylu týmto cudzincom na svojom území.

Rumunsko v pondelok na letisku Otopeni v Bukurešti prijalo ďalších 10 tzv. dublinských žiadateľov o azyl, ktorí sa na území Slovenskej republiky zdržiavali bez cestovných dokladov a legálneho povolenia na pobyt.

O azyle rozhoduje členská krajina


Išlo o občanov Pakistanu, Indie, Vietnamu, Bangladéša a Jemenu, ktorí boli do Rumunska navrátení v rámci tzv. dublinskej procedúry, keď o žiadostiach o udelenie azylu rozhodne členská krajina, ktorá ich akceptovala podľa tzv. dublinského nariadenia.

„Dublinské návraty sa v posledných mesiacoch realizujú najmä na územie Rumunska, ktoré čelí náporu migrantov z tretích krajín žiadajúcich o udelenie azylu, prípadne doplnkovej ochrany,“ uviedla záverom Bárdyová.

Zdroj: SITA.sk - Polícia vyhostila ďalších nelegálnych migrantov, letecky ich previezla do Bukurešti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarsko by malo vysvetliť rolu v prevoze ukrajinských vojnových zajatcov z Ruska, nakoľko s Kyjevom nevedie konštruktívny dialóg
<< predchádzajúci článok
Zariaďte si vidiecke bývanie aj v centre veľkomesta