Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2006

Polícia zadržala Majského, sudca ho vypočuje v piatokVeľkopodnikateľa Jozefa Majského, ktorého dnes zadržala polícia, vypočuje sudca Špeciálneho súdu v Pezinku v piatok o 11:00. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Špeciálneho súdu Katarína ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Veľkopodnikateľa Jozefa Majského, ktorého dnes zadržala polícia, vypočuje sudca Špeciálneho súdu v Pezinku v piatok o 11:00. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Špeciálneho súdu Katarína Kudjáková, výsluch bude neverejný.

Majského zadržala polícia dnes krátko pred 18:30 na jeho ranči v Obyciach v okrese Zlaté Moravce. Noc strávi v policajnej cele v Bratislave. Ako pre agentúru SITA povedal hovorca Prezídia PZ Martin Korch, Jozefa Majského polícia zadržala na základe zatykača, ktorý na neho vydal sudca Špeciálneho súdu. Keďže sa Jozef Majský nezdržiaval v mieste svojho bydliska v Bratislave, polícia po ňom vyhlásila pátranie. Po niekoľkých hodinách ho našli na jeho ranči v Obyciach. O tom, či Jozefa Majského budú stíhať väzobne alebo na slobode, rozhodne sudca Špeciálneho súdu.

Majský je stíhaný pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej a teroristickej skupiny, uviedla dnes pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavskej polície Dáša Kollárová. Podľa jej slov Špeciálny súd vydal príkaz na zatknutie, pretože Majský nedodržal dohodnuté pravidlá a nezdržiaval sa na adrese, ktorú poskytol orgánom činným v trestnom konaní a nepreberal poštové zásielky.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ICTY odsúdil na doživotie bosnianskosrbského generála
<< predchádzajúci článok
Cena plynu pre domácnosti od januára klesne o 4,04 %

Polícia zadržala Majského, sudca ho vypočuje v piatok - diskusné fórum čitateľov