Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. septembra 2007

Polícia zadržala vyše 150 účastníkov protivojnovej demonštráciNajmenej 150 účastníkov protivojnovej demonštrácie zadržali policajti v sobotu vo Washingtone. Tisíce ľudí demonštrujúcich proti vojne v Iraku pochodovali od Bieleho domu ku Kongresu. Polícia ...Zdieľať
WASHINGTON 16. septembra (WEBNOVINY) - Najmenej 150 účastníkov protivojnovej demonštrácie zadržali policajti v sobotu vo Washingtone. Tisíce ľudí demonštrujúcich proti vojne v Iraku pochodovali od Bieleho domu ku Kongresu. Polícia zadržala tých, ktorí preskočili cez zátarasy pri Kongrese. Zadržaní nekládli odpor. Niektorí demonštranti sa však rozhnevali, keď sa polícia pokúsila vytlačiť ich od budovy. Protestujúci hádzali na policajtov transparenty a kričali "Hanba vám!". Demonštrácia sa začala pred Bielym domom, kde nespokojní ľudia žiadali skončenie vojny v Iraku, návrat amerických vojakov a impeachment voči prezidentovi Georgeovi W. Bushovi.

Pri neďalekom Washingtonovom pamätníku sa konala protidemonštrácia, na ktorej sa zišlo takmer tisíc ľudí. Jej účastníci volali "USA" a mávali americkými vlajkami.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tím armády USA navštívi radarovú stanicu Gabala
<< predchádzajúci článok
Al-Kájda sa vyhráža sunnitským lídrom

Polícia zadržala vyše 150 účastníkov protivojnovej demonštráci - diskusné fórum čitateľov