Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Polovicu zadržaných protestantov proti čiastočnej mobilizácii v Rusku tvoria ženy, sú medzi nimi aj maloletíViac ako polovica demonštrantov zadržaných počas stredajších protestov proti ohlásenej čiastočnej mobilizácii po celom Rusku sú ženy. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na právnu skupinu ...Zdieľať
russia_ukraine_44588 8253fe1eba754151b3ff890ffb25aeb0 676x450 22.9.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako polovica demonštrantov zadržaných počas stredajších protestov proti ohlásenej čiastočnej mobilizácii po celom Rusku sú ženy. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na právnu skupinu OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, bol to najväčší protivládny protest z pohľadu zatknutých žien v nedávnej histórii.

Zadržali aj maloletých


Zo zoznamu zverejnených mien vyplýva, že ženy tvorili 51 % osôb zadržaných v stredu. Podľa spomenutej skupiny dosiaľ zadržali viac ako 1 300 ľudí vrátane deviatich novinárov a 33 maloletých.

Jedného neplnoletého demonštranta dokonca orgány činné v trestnom konaní „brutálne zbili“. Ako v telefonáte pre CNN uviedla hovorkyňa OVD-Info Maria Kuznecovová, niektorých zadržaných priamo odviedli do ruskej armády.


Najväčšia eskalácia vojny


Protesty sa konali po vyhlásení tamojšieho prezidenta Vladimira Putina o čiastočnej mobilizácii, čo predstavuje najväčšiu eskaláciu vojny na Ukrajine od jej vypuknutia.

Ruská polícia zatkla účastníkov protestných zhromaždení v Irkutsku, Krasnojarsku, Jekaterinburgu, Čeľabinsku, Novosibirsku, Ulan-Ude, Tomsku, Ufe, Perme, Belgorode, Petrohrade či Moskve.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polovicu zadržaných protestantov proti čiastočnej mobilizácii v Rusku tvoria ženy, sú medzi nimi aj maloletí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská armáda je podľa USA rozdelená v názoroch a Putinova mobilizácia nie je taká čiastočná, ako sľuboval
<< predchádzajúci článok
Heger: Najdôležitejšie reformy už koalícia presadila. Teraz treba pomôcť občanom s energetickou krízou