Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. apríla 2011

Poľská delegácia navštívila miesto havárie vládneho lietadlaPrvá dáma Poľska Anna Komorowská a príbuzní obetí havárie vládneho lietadla, pri ktorej sa pred ...Zdieľať
bez nazvu Prvá dáma Poľska Anna Komorowská navštívila miesto nešťastia pri ruskom Smolensku.Foto: SITA/AP SMOLENSK 9. apríla (WEBNOVINY/AP) - Prvá dáma Poľska Anna Komorowská a príbuzní obetí havárie vládneho lietadla, pri ktorej sa pred rokom zabilo 96 ľudí vrátane bývalého prezidenta Lecha Kaczynského, navštívili v sobotu miesto nešťastia pri ruskom Smolensku. Počas spomienkovej ceremónie položili vence na okraji lesa, kde sa tragédia 10. apríla 2010 odohrala. Následne navštívili tiež pamätník obetiam katynskej masakry.


Poľský prezident Bronislaw Komorowski navštívi na pozvanie ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva Smolensk v pondelok. Na pláne je tiež návšteva pamätníka v Katynskom lese.

Lietadlo s poľskou delegáciou havarovalo pri pristávaní cestou na spomienkové podujatie pri príležitosti 70. výročia masakry 22 tisíc poľských dôstojníkov a príslušníkov inteligencie v Katynskom lese sovietskou tajnou službou NKVD. Haváriu neprežil nik z 96 ľudí na palube vrátane prezidenta Lecha Kaczynského, jeho manželky a desiatok významných osobností poľského politického a kultúrneho života.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéfovia armád V4 chcú spoločný katalóg výcvikových zariadení
<< predchádzajúci článok
Jaskyňa Mesačný tieň šliape na päty Demänovským jaskyniam