Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. apríla 2006

Poľský parlament odmietol predčasné voľbyPoľský parlament vo štvrtok odmietol usporiadanie nových volieb a hlasoval proti návrhu vládnych konzervatívcov, aby bol rozpustený. Návrh podporilo 206 zákonodarcov a proti sa vyslovilo 236 poslancov ...Zdieľať

VARŠAVA 6. apríla (SITA/AP) - Poľský parlament vo štvrtok odmietol usporiadanie nových volieb a hlasoval proti návrhu vládnych konzervatívcov, aby bol rozpustený. Návrh podporilo 206 zákonodarcov a proti sa vyslovilo 236 poslancov 460-miestnej dolnej komory parlamentu. Pre jeho prijatie bola potrebná dvojtretinová väčšina. Hlasovania sa zdržalo šesť zákonodarcov.

Hlasovanie o vypísaní predčasných volieb sa uskutočnilo len sedem mesiacov po volebnom víťazstve konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS). Menšinovej vláde premiéra Kazimierza Marcinkiewicza sa nedarí presadiť sľubované reformy, aj keď má podpísanú dohodu o podpore s dvoma opozičnými stranami - populistickou Samoobranou a nacionalistickou Ligou poľských rodín. Podľa odborníkov je najpravdepodobnejším východiskom z patovej situácie takzvaný "čierny scenár", na základe ktorého by do vlády vošli dve spomínané menšie strany.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brusel zakáže Lukašenkovi cestovať do únie
<< predchádzajúci článok
Zákaz tanca v New Yorku platí naďalej

Poľský parlament odmietol predčasné voľby - diskusné fórum čitateľov