Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. apríla 2006

Brusel zakáže Lukašenkovi cestovať do únieEurópska únia zakáže 31 bieloruským vysokým predstaviteľom vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka cestovať na územie jej členských krajín. Informovali o tom vo štvrtok oficiálne ...Zdieľať

BRUSEL 6. apríla (WN/SITA/AFP) - Európska únia zakáže 31 bieloruským vysokým predstaviteľom vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka cestovať na územie jej členských krajín. Informovali o tom vo štvrtok oficiálne zdroje.

Ministri zahraničných vecí členských štátov únie pravdepodobne rozhodnú o opatrení už na ich pondelkovom stretnutí v Luxemburgu, uviedli zdroje po tom, ako európski diplomati na prípravných rokovaniach zostavili zoznam bieloruských predstaviteľov, ktorým neudelia víza.

V súčasností platí zákaz cestovania do EÚ pre šiestich bieloruských politikov, nie je však medzi nimi aj Lukašenko. Po spochybnených marcových voľbách sa Brusel rozhodol sprísniť sankcie voči Bielorusku. Na novom zozname by sa okrem Lukašenka mali ocitnúť aj ministri a predstavitelia volebnej komisie. Zatiaľ sa neočakáva schválenie aj ďalších sankcií proti Bielorusku, aj keď EÚ pohrozila, že zváži aj uvalenie niektorých foriem obchodného embarga.

FO´TO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diplomati vyzvali Srbsko na podporu "realistického riešenia"
<< predchádzajúci článok
Poľský parlament odmietol predčasné voľby

Brusel zakáže Lukašenkovi cestovať do únie - diskusné fórum čitateľov