Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. augusta 2010

Pomoc do obcí možno poslať bezplatne v balíkuSlovenská pošta reaguje na ďalšiu vlnu ničivých povodní. Do najpostihnutejších miest a obcí umožní od 20. do 31. augusta tohto roka zaslať pomoc zadarmo. Listy a ...Zdieľať
posta Bez popisu

Foto:

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská pošta reaguje na ďalšiu vlnu ničivých povodní. Do najpostihnutejších miest a obcí umožní od 20. do 31. augusta tohto roka zaslať pomoc zadarmo. Listy a balíky musia byť adresované na niektorý z obecných úradov - Chrenovec, Ráztočno, Jalovec, Turček, respektíve na Centrum voľného času Relax v Handlovej. Pomoc môžu občania odoslať z ktorejkoľvek pošty na Slovensku. Obyvatelia postihnutých obcí potrebujú najmä praktické veci ako uteráky, vankúše, paplóny, obliečky, hygienické a čistiace prípravky, prostriedky a nástroje na dezinfekciu, vybavenie do kuchyne, obuv a oblečenie.

Zásielky treba viditeľne označiť poznámkou „Povodeň“. Ich hmotnosť nesmie prekročiť 15 kilogramov. Balíky nad tri kilogramy treba previazať pevným špagátom. Podať ich treba bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka) a v pevnom obale. Ak bude chcieť odosielateľ podať zásielku len s dokladom o podaní alebo uvedie ako adresáta iný obecný úrad, bude musieť za prepravu zaplatiť.

Pošta neprevezme tie balíky, ktorú budú obsahovať potraviny a iné rýchlo sa kaziace i nebezpečné veci. Na zásielke odosielateľ môže, ale nemusí uviesť svoju adresu. Podľa dohody musia obecné úrady prebrať od pošty všetky podané zásielky s pomocou bez možnosti ich vracania späť odosielateľovi.

Pomocné listy a balíky možno posielať na niektorú z adries: Obecný úrad Chrenovec – Brusno, č. 1, 972 32 Chrenovec – Brusno; Obecný úrad Ráztočno, Morovnianska č. 464/1, 972 31 Ráztočno; Obecný úrad Jalovec, Mlynská č. 636, 972 31 Ráztočno; Obecný úrad Turček, 038 48 Turček; Centrum voľného času Relax Handlová, F. Nádaždyho 4, 972 51 Handlová.

Agentúru SITA informoval PR manažér Slovenskej pošty Juraj Danielis.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Problémy s tranzitom plynu cez Ukrajinu nebudú
<< predchádzajúci článok
Exsenátor Daschle verí v demokraciu Kirgizska

Pomoc do obcí možno poslať bezplatne v balíku - diskusné fórum čitateľov