Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. mája 2019

Pondelkový hokejový zápas si na Jednotke pozrelo 1,36 milióna divákovNa snímke brankár Slovenska Patrik Rybár, Erik Černák (Slovensko) a Anthony Mantha (Kanada) počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019.Zdieľať
Na snímke brankár Slovenska Patrik Rybár, Erik Černák (Slovensko) a Anthony Mantha (Kanada) počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 14. mája (TASR) - Pondelkový (13. 5.) hokejový zápas slovenskej reprezentácie proti Kanade si na Jednotke pozrelo 1.360.000 divákov, čo z neho robí tretí najsledovanejší zaznamenaný zápas majstrovstiev sveta v slovenskej histórii. Informovala o tom hovorkyňa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Erika Rusnáková.


Na Jednotke pozeralo v čase zápasu hokej takmer 69 percent mužov, 50 percent žien a 70 percent detí vo veku štyroch až 11 rokov, ktoré v tom čase boli pri televíznych obrazovkách. Miliónovú hranicu prekonali aj hokejové štúdio po prvej tretine zápasu, ktoré videlo 1.054.000 divákov, a seriál RTVS Aj oni boli pri medailách, ktorý si pozrelo 1.032.000 divákov.

Veľa divákov si zápas pozrelo aj cez webovú stránku RTVS. "Rekordnú návštevnosť sme zaznamenali počas pondelňajšieho zápasu Slovensko – Kanada, keď na naše webové sídla prišlo takmer 200.000 reálnych používateľov," opísal riaditeľ sekcie nových médií RTVS Dušan Jančovič. Výsledkom je podľa neho aj nový rekord v toku dát v peeringovom centre.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bratislavskej Redute zaznie Brahms pod taktovkou G. Pehlivaniana
<< predchádzajúci článok
Nočná prednáška poodhalí tajomstvá prestavby zámku

Pondelkový hokejový zápas si na Jednotke pozrelo 1,36 milióna divákov - diskusné fórum čitateľov