30. októbra 2016

Poprad doma vypískali, so Žilinou prehral 1:4

Na snímke zľava Peter Ölvecký (Trenčín) a brankár Adam Nagy (Liptovský Mikuláš) počas hokejového zápasu 17. kola Tipsport Ligy MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 30. októbra 2016 v Liptovskom Mikuláši. Foto: TASR/Andrej Galica

Poprad 30. októbra (TASR) - Najslabší tím ligy privítal na svojom ľade Žilinčanov, ktorým "kamzíci" mali čo vracať za zahanbujúcu prehru 2:9 z 8. kola. Už po 40 sekundách pohrozil Lapšanský, čo však bolo na dlhé minúty zo strany domácich všetko. Hostia si na svoj prvý gól počkali do 11. minúty počas presilovej hry. Prvú strelu "vlkov" síce Šúrek pokryl fantastickým zákrokom, ale na pohotovú dorážku Húževku do prázdnej bránky po nezištnej prihrávke Juraja Juríka už nestačil - 0:1.

Nezáživný hokej z oboch strán pokračoval i po prvej prestávke. Popradčania smerom dopredu nevedeli nič vymyslieť a ich bezzubé útoky väčšinou končili už na modrej čiare. Zaujala až gólová šanca Hovorku z 32. minúty, ale puk mu v ideálnej palebnej pozícii nesadol na hokejku. Hovorka si však všetko vynahradil o 4 minúty neskôr, keď Popradčania zle striedali a stredom ihriska prestrelil Šúreka po samostatnom úniku na 0:2. Frustrovaní domáci začali vyvolávať šarvátky, ale 13 sekúnd pred odchodom do šatní ich po buly schladil pohotovou strelou do šibenice Matis - 0:3.

Prvú šancu na skórovanie si domáci vypracovali až v 47. minúte, po Lichancovom nahodení však puk za Tomeka neprepasíroval Štrauch. Popradčanai napriek tomu ožili a výsledkom zvýšenej aktivity bolo zníženie v 49. minúte z hokejky Krotáka v presilovej hre. Ďalšie šance Lapšanského, Abramova ani Mlynaroviča sa však už gólom neskončili. V čase vrcholiaceho tlaku prepadli Popradčania na útočnej modrej a osamotený Švec pohodlne spečatil víťazstvo hostí 4:1. Domácich hokejistov následne z ľadu odprevadil piskot tribún.
HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Kroták (Zagrapan, Troliga) - 11. Húževka (J. Jurík, Hovorka), 36. Hovorka (Handlovský, P. Mikuš), 40. Matis (Húževka), 56. E. Švec (Húževka).

Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Smrek, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 951 divákov.

HK Poprad: Šúrek – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B. Rapáč – Kroták, Zagrapan, Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch

MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Rehák, D. Brejčák, Kříž, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka, J. Jurík – Rogoň, Húževka, Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – E. Švec, Ondruš, Gmitter.