Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

30. apríla 2007

Porsche oficiálne oznámila ponuku na prevzatie podielu vo VWNemecký výrobca luxusných športových automobilov v pondelok oznámil oficiálnu ponuku na prevzatie ďalšieho podielu v nemeckej automobilke Volkswagen. Spoločnosť Porsche už koncom marca uviedla, že ...Zdieľať

FRANKFURT 30. apríla (WEBNOVINY) - Nemecký výrobca luxusných športových automobilov v pondelok oznámil oficiálnu ponuku na prevzatie ďalšieho podielu v nemeckej automobilke Volkswagen. Spoločnosť Porsche už koncom marca uviedla, že si uplatní opciu na prevzatie 3,6-percentného podielu hlasovacích práv v automobilke Volkswagen. Podiel nemeckej automobilky vo firme Volkswagen sa tak zvýši na 30,9 %. Pri zvýšení podielu nad 30 % nemecký zákon zaväzuje spoločnosť Porsche podať povinnú ponuku na prevzatie firmy. Porsche ďalej dodala, že spoločnosť ponúkne iba zákonné minimum 100,92 eur za akciu Volkswagenu, čo je výrazne pod cenou 112 eur za akciu, za ktorú sa akcie Volkswagenu obchodujú v súčasnosti. Firma tiež uviedla, že navrhne dividendu z prioritných akcií vo výške 65,54 eur na akciu.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Apple potvrdila problémy s batériami v laptopoch
<< predchádzajúci článok
Výberovka Pauly Abdul ako predkrm k novému albumu

Porsche oficiálne oznámila ponuku na prevzatie podielu vo VW - diskusné fórum čitateľov