Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2006

Poškodení šokovaní vyjadreniami generálneho prokurátora TrnkuPoškodených klientov nebankových subjektov sa hlboko dotkli vyjadrenia generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. V rozhovore pre Hospodárske noviny okrem iného uviedol, že neexistuje zákonný rámec ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Poškodených klientov nebankových subjektov sa hlboko dotkli vyjadrenia generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. V rozhovore pre Hospodárske noviny okrem iného uviedol, že neexistuje zákonný rámec pre odškodňovanie a prípadný zákon o odškodnení napadne na Ústavnom súde SR. Ako agentúru SITA ďalej informoval podpredseda Združenia poškodených občanov Štefan Šípoš, bol to pre mnohých šok a "zaznamenal som veľa negatívnych reakcií." Trnkovými vyjadreniami by sa malo zaoberať aj predsedníctvo združenia, dodal.

Podľa Šípoša Trnkove vyjadrenia svedčia o jeho neprofesionálnom prístupe a o tom, že s danou problematikou nie je oboznámený. Šípoš odmieta, že niekto chce z čiastočného odškodnenia klientov nebankových subjektov vytĺkať politický kapitál. Pripomenul, že už počas vlády Mikuláša Dzurindu zákon o odškodnení neprešiel len pre zmätočné hlasovanie v parlamente.

Šípoš dodal, že o čiastočnom odškodnení klientov nebankových subjektov už rokovali s ministrom financií a chcú sa stretnúť aj s premiérom Robertom Ficom. Stretnúť sa chcú aj s predsedami ďalších koaličných strán a poslancami.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmena DSS bude od januára stáť 500 Sk
<< predchádzajúci článok
Na juhu Afganistanu zabili britského vojaka, troch zranili

Poškodení šokovaní vyjadreniami generálneho prokurátora Trnku - diskusné fórum čitateľov

Zadubení klienti28.12. 14:28:29
Slovenský inteligent14.5. 10:24:47
Ostrostřelec se trefil,29.12. 2:59:02
Násilník?1.12. 14:07:53