Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. februára 2006

Poslanci schválili predaj pozemkov firme DräxlmaierPoslanci mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote na stredajšom mimoriadnom zasadnutí jednomyseľne schválili predaj mestských pozemkov nemeckej spoločnosti Dräxlmaier, ktorá tu chce ...Zdieľať

RIMAVSKÁ SOBOTA 9. februára (WN/SITA) - Poslanci mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote na stredajšom mimoriadnom zasadnutí jednomyseľne schválili predaj mestských pozemkov nemeckej spoločnosti Dräxlmaier, ktorá tu chce postaviť fabriku na výrobu automobilových komponentov. Rozhodli, že mesto predá spoločnosti 12 hektárov pôdy, pričom za meter štvorcový dostane 10 korún. Keďže časť 12-hektárového pozemku, o ktorý má investor záujem, patrí Katolíckej cirkvi a súkromnej spoločnosti Spohypo Rimavská Sobota a. s., poslanci museli pred záverečným rozhodnutím prijať uznesenie o výmene, respektíve odkúpení týchto pozemkov.

Pozemky spoločnosti Spohypo nemohlo mesto vymeniť za iné, lebo firma žiadala pozemky bez ťarchy, čo mesto nemohlo splniť. Podľa primátora Rimavskej Soboty Štefana Cifruša Spohypo na začiatku rokovaní s mestom požadovalo cenu 150 Sk/m2, neskôr v cene znaleckého posudku 200 Sk/m2, nakoniec spoločnosť zvýšila požiadavku až na 250 Sk/m2, ktorú zastupiteľstvo akceptovalo. Ako pre agentúru SITA povedal Cifruš, cena bola akceptovateľná a bol rád, že sa nevyšplhala vyššie. Na margo poznámky poslanca rimavskosobotského zastupiteľstva Vincenta Alakšu, že mesto by sa mohlo správať viac podnikateľsky a predať pozemky Dräxlmaieru za vyššiu cenu ako 10 Sk/m2 Cifruš odpovedal: "Keby sa mesto správalo podnikateľsky, tak by bol Dräxlmaier v Lučenci." Dodal, že stopercentné hlasovanie zastupiteľov za predaj pozemkov znamená pre Rimavskú Sobotu úspech na celej čiare.

Dräxlmaier je nemecká spoločnosť na výrobu elektrosystémov do automobilov a patrí medzi najdôležitejších subdodávateľov elektrosystémov pre automobilky Mercedes, BMW, Audi a iné. O túto investíciu mal záujem aj Lučenec, no nakoniec ju získala Rimavská Sobota. Firma investuje do novej fabriky okolo 700 miliónov korún, plánuje zamestnať 1 300 ľudí, z toho 800 miest ponúka ženám.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia sa snaží o zmenu pri stíhaní poslancov za priestupky
<< predchádzajúci článok
Dokončenie privatizácie ovplyvní aj dôchodkovú reformu

Poslanci schválili predaj pozemkov firme Dräxlmaier - diskusné fórum čitateľov