Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. februára 2006

Akcionári Allianzu schválili odkúpenie talianskej RASAkcionári nemeckej poisťovacej spoločnosti Allianz v stredu schválili odkúpenie ďalších akcií talianskej poisťovacej divízie Riunione Adriatica di Sicurta SpA (RAS) za 5,9 mld. eur. ...Zdieľať

DÜSSELDORF 9. februára (WN/SITA, Reuters) - Akcionári nemeckej poisťovacej spoločnosti Allianz v stredu schválili odkúpenie ďalších akcií talianskej poisťovacej divízie Riunione Adriatica di Sicurta SpA (RAS) za 5,9 mld. eur. Približne 99,9 % akcionárov na mimoriadnom valnom zhromaždení hlasovalo v prospech plánovanej fúzie. Transakcia je súčasťou rozsiahlej reštrukturalizácie nemeckej poisťovacej skupiny.

Generálny riaditeľ nemeckej poisťovne Allianz Michael Diekmann v stredu oznámil približne 3 600 akcionárom Allianzu, že úplná konsolidácia divízie RAS podľa pravidiel Európskej únie urýchli rozhodovací proces skupiny a zvýši jej efektívnosť a zisk. Kúpa celej talianskej poisťovne RAS, ktorú minulý týždeň schválili jej akcionári, umožní skupine Allianz zreorganizovať svoje aktivity v Taliansku, Rakúsku, Švajčiarsku a Španielsku.

Ako informoval Allianz, kúpu chce financovať z vlastného kapitálu, úveru a interných fondov. Podľa Diekmanna fúzia zvýši v tomto roku čistý zisk Allianz bez započítania synergických efektov o 370 mil. eur. Zisk na akciu sa pravdepodobne zníži o 2 %, kým spoločnosť pôvodne predpovedala jeho nárast o 2 %. Najväčšia nemecká poisťovňa Allianz vlastnila vyše 55 % kmeňových akcií talianskej RAS, keď v septembri minulého roka podala ponuku na kúpu minoritných podielov v tejto talianskej poisťovni. Do 7. februára tohto roka Allianz zvýšila svoj podiel v RAS na 76,3 %.

V súčasnosti nemecká poisťovňa Allianz pôsobí na Slovensku prostredníctvom spoločností Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. a Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a.s., ktorá je jej dcérou. V SR Allianz pôsobí už od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

(1 EUR = 37,653 SKK)

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovak Telecom uhradil pokutu 20 mil. Sk
<< predchádzajúci článok
Polícia sa snaží o zmenu pri stíhaní poslancov za priestupky