Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2017

Poslanci v Nitre budú hlasovať o komunitnom centreIlustračný záber.Zdieľať
Ilustračný záber. Foto: TASR – Milan Kapusta
Nitra 11. októbra (TASR) – Nitrianska radnica chce vybudovať na Orechovom dvore nové komunitné centrum. Mesto do tejto lokality pred časom sťahovalo neplatičov a v súčasnosti tam žije niekoľko stočlenná rómska komunita. Magistrát v lokalite už jedno centrum postavil v roku 2009. To však funguje v kontajnerových bunkách a v súčasnosti už svojmu účelu nevyhovuje.


Podľa radnice nespĺňa ani priestorové a ani hygienické nároky. Okrem toho je jeho prevádzka energeticky príliš náročná. Mesto chce preto postaviť nové komunitné centrum. Väčšiu časť nákladov v celkovej hodnote takmer 340.000 eur chce magistrát získať z fondov Európskej únie. Podanie projektu však najskôr musia schváliť poslanci na svojom rokovaní, ktoré sa bude konať vo štvrtok 12. októbra.

Ako sa uvádza v materiáloch určených na zasadnutie, mestský parlament bude okrem iného rozhodovať aj o zmenách v grafikone autobusovej mestskej dopravy, ktoré navrhol dopravný podnik Arriva v dôsledku nedostatku vodičov. Poslanci tiež budú rozhodovať o zriadení Kreatívneho centra či pozemkoch pod budúce cyklotrasy. Hlasovať budú aj o východiskách pre budúcoročný rozpočet i o nakladaní s mestským majetkom.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Drucker: Zmeny vo fungovaní lekární majú priniesť ich lepšiu kvalitu
<< predchádzajúci článok
Irak vydal zatykače na organizátorov kurdského referenda

Poslanci v Nitre budú hlasovať o komunitnom centre - diskusné fórum čitateľov