Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2017

Poslanec NR SR Igor Janckulík zvažuje vstup do KDHNa archívnej snímke poslanec NR SR Igor Janckulík pri skladaní poslaneckého sľubu v NR SR.Zdieľať
Na archívnej snímke poslanec NR SR Igor Janckulík pri skladaní poslaneckého sľubu v NR SR. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 11. októbra (TASR) - Poslanec Národnej rady SR z klubu Mosta-Híd Igor Janckulík by mohol vstúpiť do KDH. Túto možnosť pre TASR nevylúčil. Potvrdil, že s predsedom kresťanských demokratov Alojzom Hlinom komunikujú aj o tejto téme. Nateraz však Janckulík zostáva v klube Mosta-Híd a mieni pokračovať vo svojej doterajšej práci.


"Zatiaľ stále platí to, že som ako nezávislý poslanec NR SR zaradený v poslaneckom klube Most-Híd. Do politiky som vstupoval ako kresťan a demokrat, a preto sú mi ideály kresťanskej demokracie blízke a do budúcna budem hľadať taký priestor, aby som mohol uviesť moje priority do praxe," uviedol pre TASR Janckulík.

Teraz sú pre neho prioritou jeho rozbehnuté aktivity ako splnomocnenca vlády pre rýchlostné cesty, poslanca NR SR, blížiace sa voľby do Žilinského samosprávneho kraja. Avizuje, že v prípade úspechu vytvorí s ostatnými nezávislými kandidátmi, s ktorými sa prihlásili k ich iniciatíve "Za lepší Žilinský kraj", poslanecký klub.

S Hlinom komunikuje odvtedy, čo zvažoval kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Šéf kresťanských demokratov ho vtedy oslovil. "Ponúkol mi, aby som kandidoval s podporou KDH a odvtedy spolu komunikujeme," doplnil.

Janckulík sa do parlamentu dostal so stranou #Sieť. Z tej neskôr vystúpil spolu s ďalšími štyrmi kolegami. Dôvodom bola ich dlhodobá nespokojnosť s fungovaním strany, ktorá sa neskôr z parlamentu aj koalície vytratila.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Washington Post: Trump je ako tlakový hrniec
<< predchádzajúci článok
Kiska vyzýva ľudí, aby išli v novembri voliť, varuje pred extrémistami

Poslanec NR SR Igor Janckulík zvažuje vstup do KDH - diskusné fórum čitateľov