Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

18. marca 2019

Poštového holuba vydražili za rekordných 1,3 milióna eurIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Brusel 18. marca (TASR) - Za rekordných 1,3 milióna eur vydražili na internetovej aukcii poštového holuba. S odvolaním sa na belgické médiá o tom v nedeľu informovala tlačová agentúra AFP.


Holub Armando je najlepším poštovým holubom Belgicka v pretekoch na dlhé vzdialenosti v dejinách. Jeho novým majiteľom sa stal kupec z Číny. Doterajší rekord - 376.000 eur - držala holubica Nadine.

Predpokladá sa, že čínsky chovateľ Armanda využije na vytvorenie ďalších šampiónov. Armando bol iba jedným z vyše 100 vtákov, ktorých predal rešpektovaný belgický chovateľ Joel Verschoot.

Jeho holubia farma sa nachádza v obci Ingelmunster na západe Belgicka. Online aukcia bola otvorená niekoľko týždňov. Chovateľ počas nej predal celkovo 178 holubov za približne dva milióny eur.

Poštové holuby sa zúčastňujú na pretekoch, počas ktorých sú vypustené niekoľko stoviek kilometrov od domova, pričom víťazom sa stáva ten, ktorý doletí nazad ako prvý.

Preteky poštových holubov majú tradíciu v Belgicku, Británii, severnom Francúzsku a Holandsku. Hoci je táto činnosť na zostupe, záujem kupcov z Ázie v uplynulých rokoch jej vdýchol nový život.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
N. Rimskij-Korsakov, člen Mocnej hŕstky, sa narodil pred 175 rokmi
<< predchádzajúci článok
Česi považujú prepitné za automatickú záležitosť, ukázal prieskum

Poštového holuba vydražili za rekordných 1,3 milióna eur - diskusné fórum čitateľov