Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. septembra 2021

Potravinársky priemysel vo Veľkej Británii čelí kríze, vyvolali ju rastúce náklady na energie


Tagy: potraviny

Britská vláda sa snaží nájsť spôsob, ako zabrániť nedostatku mäsových produktov, hydiny a balených potravín v čase, keď potravinársky priemysel čelí kríze vyvolanej prudko rastúcimi nákladmi na ...Zdieľať
maso 676x451 21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Britská vláda sa snaží nájsť spôsob, ako zabrániť nedostatku mäsových produktov, hydiny a balených potravín v čase, keď potravinársky priemysel čelí kríze vyvolanej prudko rastúcimi nákladmi na energie.

Zastavenie prevádzky pre vysoké ceny plynu


Minister obchodu Kwasi Kwarteng uviedol, že rokuje so spoločnosťou CF Industries, ktorá je v krajine hlavným dodávateľom potravinárskeho oxidu uhličitého. Ten sa používa pred porážkou zvierat, pri konzervovaní ovocia a zeleniny alebo výrobe šumivých nápojov. Spoločnosť minulý týždeň vzhľadom na vysoké ceny zemného plynu zastavila prevádzku vo svojich britských závodoch.

Veríme, že sa nám dnes podarí niečo vyriešiť a v najbližších dňoch rozbehnúť výrobu... Môže si to vyžiadať určitú cenu. Stále ešte dolaďujeme podrobnosti. Stále hľadáme plán,“ povedal Kwarteng pre BBC.

Zvýšený dopyt po energiách


Tlak na britský potravinársky priemysel patrí k viditeľným dopadom prudkého nárastu cien zemného plynu v čase, keď sa svetová ekonomika zotavuje z pandémie, čo zvyšuje dopyt po energiách. Veľkoobchodné ceny plynu sa v Spojenom kráľovstve tento rok strojnásobili.

Spoločnosť CF Industries získava oxid uhličitý ako vedľajší produkt pri výrobe hnojív. Firma 15. septembra oznámila, že zastavuje výrobu vo svojich dvoch britských závodoch a nevie odhadnúť, kedy ju obnoví.


Zdroj: Webnoviny.sk - Potravinársky priemysel vo Veľkej Británii čelí kríze, vyvolali ju rastúce náklady na energie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: potraviny
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer nechápe odmietanie spoločného postupu s Hlasom, chce dodať podpisy na odvolanie vlády
<< predchádzajúci článok
Turisti našli pod Tomášovským výhľadom telesné pozostatky, okolnosti úmrtia sa budú vyšetrovať

Potravinársky priemysel vo Veľkej Británii čelí kríze, vyvolali ju rastúce náklady na energie - diskusné fórum čitateľov