Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2006

Požiar v sklade horľavín firmy Detox ešte neuhasiliPožiar v sklade horľavých kvapalín banskobystrickej firmy Detox na Košickej ceste v Rimavskej Sobote sa zatiaľ ani po takmer siedmich hodinách nepodarilo zlikvidovať. Na jeho hasení sa ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 13. júla (WEBNOVINY) - Požiar v sklade horľavých kvapalín banskobystrickej firmy Detox na Košickej ceste v Rimavskej Sobote sa zatiaľ ani po takmer siedmich hodinách nepodarilo zlikvidovať. Na jeho hasení sa podieľajú jednotky okresných hasičských riaditeľstiev z Rimavskej Soboty, Lučenca, Banskej Bystrice a Revúcej a z hasičských staníc v Tornali, Poltári a Hnúšti. Banskobystrický krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru Milan Belo-Caban informoval, že na lokalizáciu a následnú likvidáciu je nasadených osem cisternových striekačiek, jedno vozidlo hasičskej záchrannej služby a jedno vozidlo určené na zásahy spojené s ekologickými a chemickými haváriami. Na mieste zasahuje 30 profesionálnych hasičov-záchranárov.

„Vykonávajú lokalizačné práce na uhasenie horiacich látok za použitia penových a vodných prúdov, pričom priestor zásahu je neustále monitorovaný skupinou špecializujúcou sa na zisťovanie prítomnosti toxických látok v ovzduší. Meranie prítomnosti nebezpečných látok v ovzduší preukázalo v priestore zásahu veľmi nízke hodnoty amoniaku a oxidu uhoľnatého. Táto koncentrácia vzhľadom na veľmi dobré rozptylové podmienky nepredstavuje bezprostredné ohrozenie pre obyvateľov v blízkosti miesta požiaru,“ dodal Belo-Caban.

Požiar v rimavskosobotskom sklade hasičom nahlásili o 10:20. O 14:35 bol ohlásený ďalší požiar v priestoroch spoločnosti Detox, tentoraz na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici. Išlo o požiar prepravného kontajnera na nebezpečné látky, hasiči ho do 15:00 zlikvidovali.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kofi Annan vyšle na Blízky východ vyjednávací tím
<< predchádzajúci článok
Od januára zaniknú krajské úrady, malo by sa tým ušetriť