Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. mája 2006

PPC predáva pohľadávky voči bratislavskej teplárniSpoločnosť Paroplynový cyklus, a.s. (PPC) Bratislava sa rozhodla predať pohľadávky evidované voči firme Bratislavská teplárenská, a.s. v hodnote 300 mil. Sk. "Hlavným dôvodom, prečo sa spoločnosť ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. mája (WN/SITA) - Spoločnosť Paroplynový cyklus, a.s. (PPC) Bratislava sa rozhodla predať pohľadávky evidované voči firme Bratislavská teplárenská, a.s. v hodnote 300 mil. Sk. "Hlavným dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla predať pohľadávky, je skutočnosť, že zmluvné strany vedú od roku 2001 medzi sebou viaceré spory ohľadom zaplatenia týchto pohľadávok a zatiaľ sa nepodarilo žiadny z týchto sporov vyriešiť," uviedol pre agentúru SITA podpredseda predstavenstva PPC Jozef Sekerka.

PPC zatiaľ nekonkretizovalo, aký výnos očakáva predajom pohľadávok. "Výnos z predaja pohľadávok nechceme vopred prejudikovať, nakoľko by to v súčasnom štádiu mohlo mať vplyv na už prebiehajúce výberové konanie a jeho úspešnosť," dodal Sekerka. Záujemcovia sa môžu o pohľadávky voči bratislavskej teplárni uchádzať do 9. mája tohto roku. "Verejné výberové konanie na odplatné postúpenie pohľadávok by malo byť ukončené v júni tohto roka," uzavrel Sekerka.

Spoločnosť PPC je kogeneračná elektráreň s využitím plynovej turbíny, s následným parným systémom. Majoritným akcionárom je private equity skupina Penta, ktorá od marca 2004 vlastní 90 % akcií. Zvyšný 10-percentný podiel majú Slovenské elektrárne, a.s.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fedor zastavil predaj prebytočného vojenského majetku
<< predchádzajúci článok
Austrálski vedci: Káva má presviedčacie schopnosti

PPC predáva pohľadávky voči bratislavskej teplárni - diskusné fórum čitateľov