Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Predsedovia vlády Tusk a Šimonytė kritizujú ministrov za stretnutie s Lavrovom, litovská premiérka hovorí o „poľutovaniahodnej voľbe“Poľský premiér Donald Tusk v pondelok ostro skritizoval ministrov zahraničia zo Slovenska a Maďarska za stretnutia s ich ruským náprotivkom v ...Zdieľať
tusk 676x475 4.3.2024 (SITA.sk) - Poľský premiér Donald Tusk v pondelok ostro skritizoval ministrov zahraničia zo Slovenska a Maďarska za stretnutia s ich ruským náprotivkom v Turecku.


Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó a slovenský minister Juraj Blanár sa stretli so Sergejom Lavrovom v piatok počas diplomatického fóra v tureckej Antalyi, pričom maďarský politik zverejnil snímky zo spoločnej večere na sociálnych sieťach.

Prejav dobrého a zlého vkusu


Stretnutie s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom v ten istý deň, ako v Moskve pochovali ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, nie je podľa Turska len „prejav dobrého alebo zlého vkusu“.

„Otázka hodovania v deň pohrebu Alexeja Navaľného... je len ďalším znakom maďarskej vlády, ktorý ťažko akceptujeme z morálnych a politických dôvodov,“ povedal predseda poľskej vlády.

„Kolegovia v Bratislave a Budapešti opäť dokazujú, že naše názory na niektoré otázky sú príliš rozdielne. Určite, čo sa týka postoja k Rusku a útoku na Ukrajinu,“ poznamenal tiež Tusk.

Poľutovaniahodná voľba


Litovská premiérka Ingrida Šimonytė, s ktorou sa Tusk stretol v pondelok v Litve, tiež označila stretnutie s Lavrovom za „poľutovaniahodnú voľbu“. Stredoeurópske štáty sú hlboko rozdelené v otázke ruskej vojny proti Ukrajine a spôsobu riešenia konfliktu, pripomína agentúra AP.


Zatiaľ čo Poľsko a Česká republika sú jednotné v silnej podpore Ukrajiny vrátane dodávok zbraní, Maďarsko a Slovensko majú výrazne odlišné názory.


Zdroj: SITA.sk - Predsedovia vlády Tusk a Šimonytė kritizujú ministrov za stretnutie s Lavrovom, litovská premiérka hovorí o „poľutovaniahodnej voľbe“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina dokáže podľa premiéra Šmyhaľa vyprodukovať viac ako milión dronov, na prípravu vyčlenili zhruba miliardu dolárov
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ