Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ



Ukrajinská vláda podľa jej predsedu Denysa Šmyhaľa očakáva, že hospodárstvo krajiny sa v tomto roku zväčší o päť percent. V minulom roku ukrajinský hrubý domáci produkt ...



Zdieľať
russia_ukraine_war_74330 b34d670b93374e11ba9f656fbd855ab3 676x380 4.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská vláda podľa jej predsedu Denysa Šmyhaľa očakáva, že hospodárstvo krajiny sa v tomto roku zväčší o päť percent. V minulom roku ukrajinský hrubý domáci produkt (HDP) posilnil o 5,6 percenta. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Minulý rok sme mali rast HDP na úrovni 5,6 percenta. V tomto roku očakávame posilnenie o 5 percent," povedal v pondelok na tlačovej konferencii Šmyhaľ.

„Samozrejme vzhľadom na stratu 30 percent územia a poškodenie ekonomiky a HDP ide o relatívne malý rast, ale ide o ukazovatele rastu. Pomáha nám to, okrem iného, pri financovaní armády a sociálnych dávok," dodal premiér.



Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Predsedovia vlády Tusk a Šimonytė kritizujú ministrov za stretnutie s Lavrovom, litovská premiérka hovorí o „poľutovaniahodnej voľbe“
<< predchádzajúci článok
Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva