Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2019

Predstavitelia OBSE si pripomenuli výročie zavraždenia Jána KuciakaJán Kuciak, ilustračná snímka.Zdieľať
Ján Kuciak, ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk
Viedeň 21. februára (TASR) - Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák a predstaviteľ OBSE pre slobodu médií Harlem Désir si pripomenuli prvé výročie vraždy slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.


TASR o tom v stredu informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Úradujúci predseda OBSE a minister zahraničných vecí SR Lajčák pri tejto príležitosti zdôraznil, že "zabezpečovanie slobody prejavu a slobody médií patria medzi základné záväzky účastníckych štátov OBSE a preto za žiadnych okolností nemôže dochádzať k ich spochybňovaniu. Novinári nemôžu mať pri svojej práci obavu o vlastné životy. Vlády preto musia vedieť zabezpečiť bezpečné prostredie pre prácu novinárov a zástupcov médií".

Predstaviteľ OBSE pre slobodu médií Harlem Désir označil za neakceptovateľné, aby boli novinári ohrozovaní alebo zabíjaní pre svoju prácu. Za rovnako neprijateľné považuje aj beztrestnosť pre páchateľov takýchto činov.

"Vítam doterajšie výsledky a posun vo vyšetrovaní, avšak vyzývam autority, aby využili všetky dostupné prostriedky a maximálne odhodlanie s cieľom postaviť pred súd tých, ktorí nesú zodpovednosť za tento odsúdeniahodný zločin, vrátane objednávateľov," vyhlásil Désir v súvislosti s výročím Kuciakovej vraždy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po útoku nožom v Číne ostalo jedenásť ľudí zranených
<< predchádzajúci článok
Amnesty: Globálny útok na mimovládne organizácie sa stupňuje

Predstavitelia OBSE si pripomenuli výročie zavraždenia Jána Kuciaka - diskusné fórum čitateľov