Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

13. marca 2018

PREKVAPENIE PRE CESTUJÚCICH: Lietadlo pristálo v nesprávnej destináciiIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo/MTI, Szilard Koszticsak
 
Göteborg 13. marca (TASR) - Nepriaznivým počasím sa začala a neprofesionálnym prístupom personálu na letisku vyvrcholila v pondelok séria udalostí, v dôsledku ktorých sa vo Švédsku desiatky cestujúcich ocitli napokon v nesprávnej cieľovej destinácii.


Stroj regionálnej leteckej spoločnosti NextJet, ktorý mal zo Sundsvallu prepraviť do Göteborgu 34 cestujúcich, nevyštartoval vzhľadom na nepriaznivé počasie v cieľovej destinácii. Na tom by v zimnom období nebolo nič mimoriadneho.

Avšak, ako vyplýva z informácií internetového vydania periodika The Local, o tejto skutočnosti nikto neinformoval ani letisko, ani cestujúcich, a tak si 34 pasažierov myslelo, že ich odlet iba mešká.

Namiesto 17.00 h potom nastúpili do pristaveného lietadla o tri hodiny neskôr netušiac, že tento stroj nesmeruje zo Sundsvallu do Göteborgu, ako dúfali, ale opačným smerom do Lulley.

Spolupracovníci leteckej spoločnosti si pri odbavovaní cestujúcich nevšimli, že ich letenky sú určené na prepravu do inej destinácie. Navyše cestujúci, ktorí čakali na odlet do Lulley, zostali na letisku v Sundsvalle.

Spomínaná letecká spoločnosť sa všetkým poškodeným ospravedlnila.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lana Del Rey je ďalším hviezdnym menom na Szigete
<< predchádzajúci článok
Festival Oravské divadelné dni spojí Námestovo, Trstenú i Dolný Kubín

PREKVAPENIE PRE CESTUJÚCICH: Lietadlo pristálo v nesprávnej destinácii - diskusné fórum čitateľov