Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2012

Premiér Azarov odstúpil, Ukrajinu čaká nová vládaUkrajinský prezident Viktor Janukovyč v pondelok prijal demisiu premiéra Mykolu Azarova a celej jeho vlády. Ministri teraz prechodne zostanú vo svojich funkciách až do vymenovania nového ...Zdieľať
azarov KYJEV 3. decembra (WEBNOVINY) - Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč v pondelok prijal demisiu premiéra Mykolu Azarova a celej jeho vlády.


Ministri teraz prechodne zostanú vo svojich funkciách až do vymenovania nového kabinetu. To, či bude na jeho čele stáť opäť Azarov však nie je isté.

Podľa ukrajinských médií by si mohol Janukovyč za nového šéfa kabinetu zvoliť Serhija Arbuzova, súčasného guvernéra ukrajinskej centrálnej banky.

Ukrajinská vláda odstúpila v čase, keď sa poslanci pripravujú na prvé rokovanie novozvolenej Verchovnej rady. Jej členovia vzišli z októbrových volieb, ktorých víťazom sa stala vládna Strana regiónov.

Tá by mala v zákonodarnom zbore aj s pomocou nezávislých poslancov disponovať väčšinou. Opozícia na čele s uväznenou expremiérkou Julijou Tymošenkovou ale aj medzinárodnými pozorovateľmi z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OSBE) však tvrdí, že voľby boli zmanipulované.

Azarov sa stal premiérom v roku 2010 krátko po tom, ako Janukovyč v sporných prezidentských voľbách porazil Tymošenkovú. Odstupujúcemu premiérovi vyčítajú nedostatok charizmy a príliš "úradnícky" imidž.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Darujte si pod stromček výhodné stavebné sporenie
<< predchádzajúci článok
Súd s gangom Volodymyra Y. nezačal, jeden obžalovaný je PN

Premiér Azarov odstúpil, Ukrajinu čaká nová vláda - diskusné fórum čitateľov