Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. augusta 2009

Premiér je za zachovanie Dňa Ústavy SR ako štátneho sviatkuPremiér Robert Fico je za to, aby Deň Ústavy SR zostal naďalej štátnym sviatkom. "Tak, ako sme nezvyšovali spotrebné dane, kým predchádzajúca vláda ich zvýšila osemkrát, tak sme nezvyšovali ani ...Zdieľať
BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico je za to, aby Deň Ústavy SR zostal naďalej štátnym sviatkom. "Tak, ako sme nezvyšovali spotrebné dane, kým predchádzajúca vláda ich zvýšila osemkrát, tak sme nezvyšovali ani počet štátnych sviatkov. Prevzali sme kalendár tak, ako bol nastavený v roku 2006. Ústava je vážna vec. Aj ja som bol pri tom 1. septembra 1992 v parlamente. Keď si zoberiem, v akej atmosfére vznikala ústava, kde sme sa nachádzali, keď nebolo veľmi zrejmé, aký bude osud Československa a ústava musela byť pripravená na rôzne varianty. To, čo sa okolo prijímania ústavy dialo, si zaslúži, aby 1. september bol štátny sviatok. Je to deň, ktorý by som nechal nedotknutý," povedal v rozhovore pre agentúru SITA predseda vlády.


Podľa Fica sú možno iné štátne sviatky, o ktorých zrušení by sa dalo hovoriť. "V súčasnosti to ale nepovažujem za zásadný problém Slovenska a slovenskej ekonomiky, hoci každý deň, ktorý by sa zrušil, by boli obrovské príjmy do štátneho rozpočtu. My rešpektujeme kalendár, ktorý sme prevzali v roku 2006," dodal.

Na Slovensku je v utorok štátny sviatok - Deň Ústavy SR. Prvého septembra 1992 na 5. schôdzi Slovenskej národnej rady (SNR) prijali Ústavu Slovenskej republiky, najvyšší zákon suverénneho nezávislého štátu. Tretieho septembra 1992 ju na Bratislavskom hrade podpísal predseda SNR Ivan Gašparovič a predseda vlády Vladimír Mečiar.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚPSVR pripravuje mediálne kampane propagujúce podporu z EÚ
<< predchádzajúci článok
Pakistanskí vojaci zabili v Údolí Svát 30 bojovníkov Talibanu