Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2020

Premiér Lesotha sa postaví pred súd, kde bude čeliť obvineniu z vraždy svojej exmanželkyPremiér Lesotha Thomas Thabane bude čeliť obvineniu z vraždy svojej bývalej manželky Lipolelo v júni 2017. Informovala o tom vo štvrtok polícia. Obvineniam v súvislosti s rovnakým prípadom už čelí aj ...Zdieľať
un_general_assembly_nelson_mandela_peace_summit_12387 57989213791945bdafee4f444bc906bb 676x450 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Premiér Lesotha Thomas Thabane bude čeliť obvineniu z vraždy svojej bývalej manželky Lipolelo v júni 2017. Informovala o tom vo štvrtok polícia. Obvineniam v súvislosti s rovnakým prípadom už čelí aj premiérova súčasná žena Masesaiah, ktorá predtým nakrátko ušla z krajiny.


Policajný predstaviteľ Paseka Mokete uviedol, že premiér sa postaví pred súd v hlavnom meste Maseru v piatok, aby "čelil obvineniam z vraždy v súvislosti s usmrtením Lipolelo Thabaneovej”.

Osemdesiatročný líder Lesotha bude mať na krku tiež obvinenie z pokusu o vraždu v súvislosti so streľbou na inú osobu, ktorá bola v tom čase s jeho ženou, povedal Mokete. Policajné vyšetrovanie sa už podľa jeho slov skončilo a čoskoro obvinia aj ďalších ľudí.

Čin sa odohral len dva dni predtým, ako sa Thabane ujal svojho druhého funkčného obdobia. Thabane si vzal svoju súčasnú ženu približne dva mesiace po smrti prvej manželky. Premiér medzičasom oznámil, že koncom júla rezignuje na svoju funkciu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Lesotha sa postaví pred súd, kde bude čeliť obvineniu z vraždy svojej exmanželky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž zaútočil nožom v jednej z najväčších londýnskych mešít, polícia ho spacifikovala
<< predchádzajúci článok
Legislatíva k ochrane práv národnostných menšín je podľa splnomocnenca vlády neprehľadná

Premiér Lesotha sa postaví pred súd, kde bude čeliť obvineniu z vraždy svojej exmanželky - diskusné fórum čitateľov