Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. mája 2006

Prešovskí hasiči dostali na Svätého Floriána 10 vozidielPREŠOV 5. mája (WN/SITA) – Hasičskú techniku za 87 mil. Sk odovzdal dnes Okresným riaditeľstvám Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešovskom kraji počas osláv Svätého Floriána na pešej zóne v Prešove minister vnútra ...Zdieľať

PREŠOV 5. mája (WN/SITA) – Hasičskú techniku za 87 mil. Sk odovzdal dnes Okresným riaditeľstvám Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešovskom kraji počas osláv Svätého Floriána na pešej zóne v Prešove minister vnútra SR Martin Pado. Pri tejto príležitosti odovzdal tiež ocenenia 16 hasičom a zástupcom troch samospráv. Išlo o Medailu I. stupňa za zásluhy v službe v HaZZ udelenú ministrom vnútra, medailu II. stupňa udelenú prezidentom HaZZ a Medailu III. stupňa za službu, ktorú udeľuje krajský riaditeľ HaZZ. Obce Sedlice, Ladomírová a mesto Bardejov získali Plaketu za zásluhy a rozvoj ochrany pred požiarmi.

Minister Pado pri krste novej techniky uviedol, že práca hasičov je ťažká a obetavá. Osobne ho veľmi teší, že sa stáva viditeľnejšou. Obnovu hasičskej techniky považuje za nevyhnutnosť, niektoré vozidlá v činnej službe majú takmer 27 rokov. V poslednom období rezort vnútra investoval do obnovy hasičskej techniky viac ako 1 mld. Sk a v tomto trende chce pokračovať.

Prezident HaZZ Jozef Paluš na brífingu uviedol, že hasičská technika je darom aj pre občanov Prešovského kraja, ktorým bude pomáhať pri nešťastiach. Vozidlá pôjdu do všetkých okresných riaditeľstiev HaZZ v kraji, okrem Levoče, kde takúto techniku dostali pri otvorení tunela Branisko. Okresy Kežmarok a Svidník dostanú po dve vozidlá. Ide o špeciálne vozidlá určené na zásahy pri dopravných nehodách na cestách typu Mercedes Benz Vario 44. Autá sú vybavené navijakom na vyťahovanie havarovaných vozidiel, výkonným čerpadlom, hydraulickým náradím na vystrihovanie zakliesnených osôb z karosérie, majú osvetľovací stožiar, elektrocentrálu, kompletné záchranárske náradie, technické prostriedky na odstraňovanie organických látok. Majú kapacitu 1 000 litrov vody a 80 litrov penidla. Cena jedného vozidla je približne 9 mil. Sk, nákup sa uskutočnil z mimorozpočtových zdrojov z prostriedkov z povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel. Prešovský kraj dostal tieto vozidlá ako druhý v poradí po Košiciach, následne pôjdu ďalšie kusy aj do ostatných regiónov Slovenska.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MV SR na internete zverejnilo zoznamy kandidátov do volieb
<< predchádzajúci článok
Ministri životného prostredia prijali prehlásenie k smerniciam