Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. januára 2019

Prezidenti sa zišli na obede, Gašparovič sa pýtal na ústavných sudcovNa snímke uprostred prezident SR Andrej Kiska počas novoročného obeda s bývalými prezidentmi Rudolfom Schusterom (vľavo) a Ivanom Gašparovičom (vpravo) v Prezidentskom paláci v Bratislave 10. januára 2019.Zdieľať
Na snímke uprostred prezident SR Andrej Kiska počas novoročného obeda s bývalými prezidentmi Rudolfom Schusterom (vľavo) a Ivanom Gašparovičom (vpravo) v Prezidentskom paláci v Bratislave 10. januára 2019. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 10. januára (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska a jeho predchodcovia vo funkcii Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič sa zišli na tradičnom novoročnom obede. Hovorili o blížiacich sa prezidentských voľbách aj o výbere nových ústavných sudcov.


"Som veľmi rád, že udržiavame túto milú tradíciu. Môžem len dúfať, že nový prezident, ktorý tu bude na budúci rok, nás takisto pozve, aby sme sa s ním porozprávali a podiskutovali o tom, ako vidíme našu krajinu, aké máme skúsenosti," povedal Kiska.

Na obede hovorili aj o aktuálnych témach, ako sú prezidentské voľby a výber ústavných sudcov. "Obzvlášť pán prezident Gašparovič sa ma pýtal, ako vidím situáciu na ústavnom súde. Zopakoval som, že sa stretávam s predstaviteľmi aj koaličných, aj opozičných strán. Opakujem vždy len tieto kritériá - odbornosť, morálka. Nemám žiadne mená ani iné podmienky," doplnil Kiska.

Hlava štátu verí, že zo 40 mien parlament zvolí 18 kandidátov, ktorých prezidentovi ponúkne. "A ja budem môcť vybrať zo skutočne kvalitných kandidátov na ústavných sudcov," poznamenal prezident.

Prezidenti mali ako predjedlo kačaciu terinu s pomarančovou penou a čučoriedkovým želé, mali tiež tekvicovú polievku s kokosovým mliekom, ako hlavné jedlo sa podával srnčí chrbát. Dezert bol čokoládová torta s tvarohovou penou a čučoriedkami.

Práve hlavné jedlo spôsobilo "menší trapas". "Mrzí ma, že nevyšiel výber obeda. Podávali sme divinu a nevedel som, že páni prezidenti nie sú príliš divinoví," povedal Kiska. "Nepriberieme," poznamenal Schuster.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poliaci signalizujú opatrnosť voči spojenectvu s Talianom Salvinim
<< predchádzajúci článok
Obvinený Pavol R. podá na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie

Prezidenti sa zišli na obede, Gašparovič sa pýtal na ústavných sudcov - diskusné fórum čitateľov