Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2021

Prezidentka Čaputová neporušila zákon, výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil voči nej konanieVýbor Národnej rady SR (NR SR) pre nezlučiteľnosť funkcií v utorok 22. júna rozhodol o zastavení konania voči prezidentke Zuzane Čaputovej. ...Zdieľať
bp_2137 676x451 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre nezlučiteľnosť funkcií v utorok 22. júna rozhodol o zastavení konania voči prezidentke Zuzane Čaputovej. Novinárom to po rokovaní výboru povedal Ondrej Dostál (klub SaS) s tým, že konanie sa viedlo na podnet Martina Daňa a týkalo sa dvoch vecí. Daňo tvrdil, že Čaputová propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti.


Pri prijatí zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej podľa neho prezidentka od nej prijala dar v podobe trička s logami sponzorov športovkyne a „zapózovala" s ním všetkým prítomných médiám. V druhom prípade podnet hovoril o situácii, keď súkromné spoločnosti poskytli prezidentke 3 100 kusov pulzných oxymetrov. Neúspešný kandidát na prezidenta Daňo v ňom uviedol, že na stránke Prezidentského paláca sa objavili názvy firiem, ktoré oxymetre poskytli.

„V oboch prípadoch výbor na predchádzajúcom zasadnutí začal konanie, lebo boli splnené formálne náležitosti, ktoré vyžaduje ústavný zákon," vysvetlil Dostál. Prezidentka sa podľa jeho slov vyjadrila k podnetu prostredníctvom svojho právneho zástupcu.

„Aj na základe vyjadrenia pani prezidentky, aj na základe posúdenia veci členmi výboru sme dospeli k tomu, že nebol porušený ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a rozhodli sme o zastavení konania," priblížil. Ako dodal, z 11 prítomných členov výboru hlasovalo za zastavenie konania desať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová neporušila zákon, výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil voči nej konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôchodca nerešpektoval červenú, po prechode križovatkou to napálil rovno do policajného auta
<< predchádzajúci článok
Slnečnice sa rozrastú o nové prevádzky, privítajú aj unikátne YEME