Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. apríla 2018

Pri cestách do Číny treba rozlišovať, o akú misiu ideIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Viedeň 15. apríla (TASR) - Predseda Hospodárskej komory Rakúska (WKÖ) Christoph Leitl pokladá nedávnu cestu veľkej skupiny rakúskych podnikateľov vedenú spolkovým prezidentom Alexandrom Van der Bellenom do Číny za úspešnú.


Leitl v sobotu (14. 4.) v interview pre rakúsky rozhlas uviedol, že krajina vytvorila možnosti na podnikanie vo viacerých ekonomických oblastiach. Dodal, že čínsky prestížny projekt novej Hodvábnej cesty nebude nijakou jednosmerkou.

Politika a ekonomika by sa nemali spájať s nedodržiavaním ľudských práv. Nemožno vystupovať so zdvihnutým prstom. Leitl poukázal na to, že rakúska misia bola hospodárskou a nie politickou, aj keď sa citlivá téma neobišla.

Pre šéfa hospodárskej komory nemali veľký význam ani obavy, že domáce podniky prídu pri spolupráci s čínskymi partnermi o svoje know-how. Nerobí sa to tak, že niekto príde, osvojí si technológie a potom sa stratí. „Tak to vo väčšine prípadov nechodí," uviedol Leitl.

Cesta určite prispela aj k tomu, že kriticky sa vyjadrujúci politici Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), ktorí boli v delegácii, zmenili názor na význam práce komory. Teraz ju budú vidieť v inom svetle než pred niekoľkými mesiacmi.

V Číne sa podpísali dohody za 1,5 miliardy eur. Leitl dodal, že sumu však netreba preceňovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Finančnú gramotnosť žiakov sa snaží zlepšiť program Teach for Slovakia
<< predchádzajúci článok
Sankcie USA proti Moskve môžu mať negatívny vplyv na ruskú ekonomiku

Pri cestách do Číny treba rozlišovať, o akú misiu ide - diskusné fórum čitateľov