Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. marca 2007

Pri leteckom nešťastí zahynulo päť ľudí



Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie v sobotu oficiálne potvrdilo letecké nešťastie, pri ktorom v meste Samara asi 1000 kilometrov juhovýchodne od Moskvy zahynulo 5 ľudí a ďalších 52 utrpelo ...



Zdieľať

MOSKVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie v sobotu oficiálne potvrdilo letecké nešťastie, pri ktorom v meste Samara asi 1000 kilometrov juhovýchodne od Moskvy zahynulo 5 ľudí a ďalších 52 utrpelo zranenia. Dvojmotorové lietadlo typu Tupolev TU-134 patriace lokálnemu prepravcovi YUT-Air vzlietlo v sobotu z mesta Surgut asi 2200 kilometrov od Moskvy Pri pokuse o núdzové pristátie v Samare sa mu nepodarilo vysunúť podvozok, v dôsledku čoho sa trup stroja po prudkom dopade na zem rozbil, uviedol hovorca ministerstva Viktor Beltsov v programe štátnej televízie Vesti-24.

Rok 2006 bol najhorším v histórii ruskej leteckej dopravy. Pri 33 haváriách zahynulo spolu 318 ľudí, čo predstavovalo v porovnaní s rokom 2005 6-násobný nárast. Podľa ruských úradov 70 percent nešťastí spôsobilo zlyhanie ľudského faktora.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Nová vláda chce palestínsky štát na okupovaných územiach
<< predchádzajúci článok
Po dokončení novej ústavy v Bolívii budú prezidentské voľby