Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

31. júla 2020

Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón


Tagy: hackeri útok

Hackeri využili pri nedávnom útoku na Twitter informácie získané po tom, ako prostredníctvom telefónu oklamali niekoľkých zamestnancov sociálnej a mikroblogovacej siete. Spoločnosť vo štvrtok ...Zdieľať
gettyimages 1169192820 676x344 31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Hackeri využili pri nedávnom útoku na Twitter informácie získané po tom, ako prostredníctvom telefónu oklamali niekoľkých zamestnancov sociálnej a mikroblogovacej siete.


Spoločnosť vo štvrtok odhalila zopár detailov o prípade, za ktorým podľa nej stojí "útok na niekoľkých zamestnancov prostredníctvom spear phishingu", čo je typ phishingu zameraný na úzku skupinu potenciálnych obetí.

"Tento útok sa spoliehal na dôležitý a zladený pokus o oklamanie niektorých zamestnancov a využitie ľudskej zraniteľnosti na získanie prístupu k našim interným systémom," napísali zástupcovia Twitteru.

Útok z 15. júla sa dotkol napríklad aj výkonného riaditeľa Tesly Elona Muska či rappera Kanyeho Westa a jeho manželky Kim Kardashian West. Páchatelia chceli nalákať ich sledovateľov, aby posielali bitcoiny na anonymný účet.

Hekeri napadli 130 účtov. Príspevky poslali zo 45 z nich, prenikli do správ v 36 účtoch a stiahli dáta zo siedmich.

 


Zdroj: Webnoviny.sk - Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: hackeri útok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci objavili v Európe vzácne riasy, sú staré 16-tisíc rokov a spájajú sa s poslednou dobou ľadovou
<< predchádzajúci článok
Zomrel Josef Nedorost, telo českého herca a dabéra objavila polícia v jeho byte

Pri nedávnom útoku na Twitteri využili hackeri spear phishing, zamestnancov oklamali cez telefón - diskusné fórum čitateľov