Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2006

Pri vlakovej nehode v Čiernej Hore zahynulo najmenej 10 ľudíNajmenej desať ľudí zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia, keď sa niekoľko vozňov vlakovej súpravy v pondelok zrútilo do priepasti pri dedine Bioče neďaleko Podgorice na ...Zdieľať

BIOČE 23. januára (WN/SITA/AP/AFP/BETA) - Najmenej desať ľudí zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia, keď sa niekoľko vozňov vlakovej súpravy v pondelok zrútilo do priepasti pri dedine Bioče neďaleko Podgorice na severovýchode Čiernej Hory. Informovali o tom svedkovia. Podľa oficiálnych zdrojov pri nehode zahynuli najmenej traja ľudia a ďalších 100 utrpelo zranenia.

Z rokliny hlbokej asi sto metrov sa ozýva krik ľudí. Na miesto nešťastia pricestoval čiernohorský premiér Milo Djukanovič a minister dopravy Andria Lompar. Pomoc okamžite ponúkol aj srbský premiér Vojislav Koštunica. Prácu záchranárov a zdravotníkov komplikuje nepriaznivé počasie a tma. Vlak smeroval z mesta Bijelo Polje na severovýchode Čiernej Hory do prímorského mesta Bar.

Čiernohorské televízie prerušili vysielanie a informujú o nehode. Podľa nich je situácia "alarmujúca". Nemocnica v Podgorici vyzvala príbuzných ľahšie chorých pacientov, aby ich odviedli domov a uvoľnili lôžka pre zranených v nešťastí.

FOTO: AP/SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kanade striedajú konzervatívci liberálov po rokoch
<< predchádzajúci článok
V Bratislave a v Košiciach zádušné omše