Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. mája 2021

Približne 3000 ľudí sa zúčastnilo na legálnej tanečnej párty v nočnom klube v anglickom meste Liverpool.V Liverpoole usporiadali párty s 3000 ľuďmi, ktorá skúma riziko nákazyZdieľať
Približne 3000 ľudí sa zúčastnilo na legálnej tanečnej párty v nočnom klube v anglickom meste Liverpool.

Všetci účastníci večierku v klube Circus sa museli preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus nie starším ako 24 hodín a päť dní po podujatí sa musia otestovať znova.

Približne 3000 ľudí sa v piatok zúčastnilo na tanečnej párty v nočnom klube v anglickom meste Liverpool. Išlo o prvú legálnu klubovú akciu bez povinných rúšok a dodržiavania odstupu po viac ako roku, keď začali v Británii platiť prísne pandemické opatrenia, informovala agentúra DPA.


Išlo o súčasť pilotného programu britskej vlády, ktorého cieľom je otestovať, či je možné počas pandémie COVID-19 zorganizovať bezpečné hromadné podujatie, kde nehrozí nákaza. Ďalšia podobná akcia sa uskutoční v sobotu večer.

Všetci účastníci večierku v klube Circus sa museli preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus nie starším ako 24 hodín a päť dní po podujatí sa musia otestovať znova. Šéf tamojšieho úradu verejného zdravia Matt Ashton uviedol, že osoby, ktoré budú po skončení párty pozitívne testované, budú musieť podstúpiť izoláciu. Dodal však, že neočakáva, že by sa ľudia na akcii infikovali.

Produkčný podujatia Sam Newson zdôraznil, že zábavný priemysel, ťažko zasiahnutý obmedzeniami súvisiacimi s pandémiou, tento projekt nevyhnutne potreboval. Nočné kluby boli v Británii zatvorené od začiatku pandémie v marci 2020.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štyria astronauti sa vracajú z vesmírnej stanice na Zem
<< predchádzajúci článok
História osláv Sviatku práce sa začala pred 135 rokmi

Približne 3000 ľudí sa zúčastnilo na legálnej tanečnej párty v nočnom klube v anglickom meste Liverpool. - diskusné fórum čitateľov