Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. augusta 2006

Príčinou leteckého nešťastia bol odlet z nesprávnej dráhyPríčinou nedeľňajšej havárie lietadla v americkom štáte Kentucky, pri ktorej zahynulo 49 ľudí, bol fakt, že lietadlo odlietalo z nesprávnej odletovej dráhy. Vyhlásila to členka federálnej ...Zdieľať

LEXINGTON 28. augusta (WEBNOVINY) - Príčinou nedeľňajšej havárie lietadla v americkom štáte Kentucky, pri ktorej zahynulo 49 ľudí, bol fakt, že lietadlo odlietalo z nesprávnej odletovej dráhy. Vyhlásila to členka federálnej Národnej rady pre bezpečnosť dopravy Debbie Hersmannová. Predbežné údaje, ktoré sa vyšetrovateľom podarilo získať, naznačujú, že lietadlo odlietalo z najkratšej, 1036-metrov dlhej dráhy letiska Blue Grass v meste Lexington. Táto dráha bola určená pre menšie lietadlá a mala sa používať len za denného svetla, pričom lietadlo patriace spoločnosti Comair štartovalo ešte pred svitaním. Pravdivosť týchto informácií pripustili aj predstavitelia letiska.

Americké dopravné lietadlo so 47 pasažiermi a troma členmi posádky havarovalo v nedeľu krátko po štarte. Malo letieť do Atlanty v štáte Georgia. Zrútilo sa hneď po štarte, asi kilometer a pol od letiska Blue Grass. Katastrofu prežil jediný človek, museli ho previezť do nemocnice.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záplavy v púštnom štáte si vyžiadali 150 obetí
<< predchádzajúci článok
Letecké nešťastie v Kentucky prežila iba jedna osoba