Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. augusta 2006

Záplavy v púštnom štáte si vyžiadali 150 obetíNajmenej 150 ľudí zahynulo a desiatky ďalších sú nezvestných po masívnych záplavách, ktoré postihli indický púštny štát Rádžasthán. Najviac postihnutým je okres Barmer, ktorý už niekoľko ...Zdieľať

BARMER 28. augusta (WEBNOVINY) - Najmenej 150 ľudí zahynulo a desiatky ďalších sú nezvestných po masívnych záplavách, ktoré postihli indický púštny štát Rádžasthán. Najviac postihnutým je okres Barmer, ktorý už niekoľko dní sužujú prívalové dažde a následne záplavy. "V 11 dištriktoch štátu Rádžasthán zatiaľ objavili 150 tiel," informoval minister pre verejné práce Rajendra Singh Rathore. Záplavy prepukli vo štvrtok a odvtedy objavili vyše sto tiel odplavených vodou a desiatky osôb sú nezvestní. Situácia v Barmeri je "kritická", pričom počet mŕtvych sa môže pohybovať okolo 300, varujú záchranári. Miestni predstavitelia požiadajú federálnu vládu o pomoc pri odčerpávaní vody a vysušovaní pôdy, keďže v niektorých oblastiach voda dosahuje hĺbku až 18 metrov.

Barmer je súčasťou Thárskej púšte, ktorá sa tiahne väčšinou územia štátu Rádžasthán susediaceho s Pakistanom. Prívalové dažde sú mimoriadne nezvyčajným úkazom v tomto púštnom štáte. Hoci minulý týždeň priniesol dážď úľavu do tejto oblasti sužovanej obdobím sucha, zakrátko však obyvatelia v rieke spozorovali plávajúce mŕtve telá ľudí a zvierat.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SPP vlani s konsolidovanými výnosmi vo výške 87 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
Príčinou leteckého nešťastia bol odlet z nesprávnej dráhy